Zgodnie z ostatnimi informacjami Elona Muska, finalnie przyszedł ów moment, gdy Tesla przedstawiła projekty długo wyglądanego Modelu 3. Z założenia ma on podbić serca wszelkich wielbicieli elektrycznych samochodów zarówno w Ameryce Północnej, jak i w pozostałych częściach świata.

Z uzyskanych wiadomości wynika, że najtańszą wersję będzie można nabyć już za 35 tysięcy dolarów. Jest to nieco wyższa cena niż oczekiwano, lecz warto zwrócić uwagę, że obywatele Stanów Zjednoczonych będą mogli korzystać ze specjalnych zniżek i kupić auto już za ok. 27 tysięcy dolarów.

Znajdujący się w przygotowanej przez Tesla ofercie najmniejszy samochód typu sedan będzie miał przyśpieszenie do setki już w 6 sekund, zaś jego prędkość szczytowa to niemal 200km/h. Do tego będzie on miał zasięg aż 350 km. W ciągu mającej miejsce w Los Angeles wystawy samochodu Elon Musk oznajmił, że w systemie przedsprzedaży zamówiono już 135 tysięcy samochodów, a liczba zamówień stale rośnie. Teraz jeszcze nie podano do wiadomości kluczowych detalów związanych ze specyfikacją Modelu 3. Bezspornie wiadomo w tej chwili, że auto w standardowym wyposażeniu będzie miało napęd tylny, ale dostępna będzie też edycja z napędem na cztery koła. Nie ma też wiadomości o tym, jakie będą dostępne wersje wyposażenia.

Każdy, kto chce złożyć zamówienie na nową, elektryczną Teslę musi wpłacić zadatek w kwocie "jedynie" tysiąca dolarów. Na auto trzeba będzie zaczekać do roku 2018, gdyż dopiero wtedy początkowe sztuki będą udostępnione do sprzedaży. Tymczasem Model 3 można pooglądać na udostępnionych w internecie filmach.