Nowości komputerowe

Zużyty sprzęt elektroniczny – znany również jako e-odpady lub elektrośmieci, powinien być odpowiednio utylizowany, co pozwala zapobiegać negatywnemu wpływowi na środowisko. Konkretne zasady dotyczące postępowania z urządzeniami, które chcemy wyrzucić, mogą się różnić w zależności od lokalnych przepisów i programów recyklingowych. Działa również szereg firm i organizacji, które zajmują się szybką i bezpieczną utylizacją, a to z pewnością ułatwia wszystkim życie. Trzeba oczywiście pamiętać, że nie są to odpady komunalne.

Co naturalne, każdy sprzęt zużywa się wraz z upływającym czasem. Widać to szczególnie na przykładzie tak specjalistycznych urządzeń, jakimi są komputery stacjonarne, laptopy, tablety oraz smartfony. Nawet najdroższe, flagowe modele w końcu zostaną zastąpione przez nowocześniejsze i po prostu lepsze produkty. Co jednak zrobić ze starym sprzętem? Czy można się go pozbyć w sposób jednocześnie korzystny i bezpieczny?

Przymierzasz się do zakupienia laptopa albo komputera stacjonarnego? Jeżeli korzystać z niego komfortowo, zwróć uwagę na dysk twardy. Aktualnie do dyspozycji mamy dwa rozwiązania, a mianowicie dyski HDD, czyli standardowe dyski używane od lat, a także dyski SSD, które zyskały na popularności dopiero w ostatnim czasie.

Wolno działa ci komputer, a wykonanie jakiekolwiek czynności sprawia, że masz ochotę iść zaparzyć sobie najpierw herbatę ziołową na uspokojenie? Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele, na niektóre nie mamy wpływu, na inne tak. Czasami wystarczy nawet kilka podstawowych działań, by sprzęt zaczął całkiem szybko śmigać, ale jak to zrobić?

Już przeszło miesiąc temu - 31 sierpnia 2016 odbyła się formalna premiera najnowszych procesorów Intel Kaby Lake. Intel zrobił wszystko, aby procesor Kaby Lake stał się pełnoprawną kolejną generacją procesorów Intel Core.

Producenci drukarek rekomendują korzystanie z oryginalnych tonerów, przestrzegając jednocześnie przed zamiennikami. Co ciekawe, zamienniki niejednokrotnie nie odbiegają jakościowo od oryginałów i są dużo tańsze. Jakie są wady i zalety obydwu rozwiązań?

Obecnie technologia ewoluuje w takim stopniu, że nie potrzebujemy już ogromnej zręczności oraz kwalifikacji, aby pisać bezproblemowo na klawiaturze komputera. Teraz mamy do dyspozycji pióro cyfrowe, które pozwala nam na pisanie naszym zwykłym ręcznym pismem, a specjalne narzędzie umożliwia przetwarzanie tego pisma w pismo komputerowe.

Niektórym wydaje się, że wybieranie laptopa, to jak szukanie igły w stogu siana. Tak to faktycznie może wyglądać, jeżeli spojrzymy na mnogość urządzeń w sklepach. Samych serii jest bardzo dużo, nie mówiąc już o dostępnych konfiguracjach podzespołów. Jak zatem poruszać się w tym gąszczu ofert? Właśnie tę kwestię postaramy się przybliżyć w poniższym tekście.

Niejeden z nas potrzebuje nadal komputera stacjonarnego, który pod wieloma względami jest wydajniejszy, gdy używamy go do pracy – zarówno w biurze, jak i w domu.

Pojemność dysku jaką posiada sprzęt komputerowy nie zawsze jest w stanie pomieścić wszystkie dane, pliki czy nawet oprogramowania, z których często korzystamy. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest ich zapisanie na zewnętrznych nośnikach pamięci. W dobie niezwykle szybkiego rozwoju technologicznego na rynku branży komputerowej oferowane są różnego rodzaju urządzenia pełniące rolę pamięci zewnętrznej. Tego rodzaju nośniki pozwalają zarówno na zapis jak i odczyt olbrzymich ilość różnego rodzaju danych na dowolnym urządzeniu wyposażonym w specjalnie do tego celu dedykowany slot.

Pewnie nie każdy jest posiadaczem, lecz chyba każdy wie czym jest komputer lub laptop. Rynek tych urządzeń nieprzerwanie się rozwija. W przypadku tych sprzętów można zanotować znaczącą dominację Windowsa 10 w charakterze systemu operacyjnego.

Podkategorie