Niejeden z nas potrzebuje nadal komputera stacjonarnego, który pod wieloma względami jest wydajniejszy, gdy używamy go do pracy – zarówno w biurze, jak i w domu.

Przede wszystkim mając komputer stacjonarny możemy zainwestować w wielki, wysokiej jakości monitor, czego brak w laptopie. Wobec tego zwykle decydujemy się na któryś z nowoczesnych monitorów plazma, LED lub LCD .Są one doskonałe jakościowo, dają wspaniały obraz, dzięki czemu monitory te są wyborowe tak do pracy zawodowej, jak i na przykład do grania w gry komputerowe oraz oglądania filmów, co przynosi niezłe wyniki. Także często bywa nam potrzebna reperacja monitorów.

Jeżeli więc wizja nam się psuje, lub coś w monitorze niedomaga, nie jesteśmy w stanie skonfigurować należytych, wymaganych parametrów, wtenczas należy taki monitor oddać do naprawy. Może być to znakomite rozwiązanie dla osób, które nie chcą się pozbywać swoich ulubionych sprzętów na rzecz nowego, jedynie dlatego, że ów dotychczasowy się trochę popsuł.

Niewielu pośród nas jest osób, które by się oparły zakupowi nowoczesnego typu monitora do komputera. Zwłaszcza należyte one są osobom, dla których monitor będzie w pewnym sensie narzędziem pracy a jakość obrazu jest najistotniejsza. Będą to przykładowo fotograficy lub graficy, którzy  najczęściej pracują na komputerach. Ich monitory zwykle mają sporą przekątną, dużą rozdzielczość oraz głębię, przez co zbudowane są z delikatnych komponentów najwyższej jakości.