Producenci drukarek rekomendują korzystanie z oryginalnych tonerów, przestrzegając jednocześnie przed zamiennikami. Co ciekawe, zamienniki niejednokrotnie nie odbiegają jakościowo od oryginałów i są dużo tańsze. Jakie są wady i zalety obydwu rozwiązań?

Co jest lepsze - oryginalne tonery do drukarek czy zamienniki?

Wśród producentów drukarek panuje przekonanie, że podczas zakupu nowego tonera najlepiej postawić na oryginalne tonery do drukarek. Zapewniają one prawidłowe funkcjonowanie urządzenia oraz wysoką jakość wydruków. Zamienniki nie dają gwarancji niezawodności, jednak wszystko zależy od ich składu i jakości. Poszukiwania idealnego zamiennika, zbliżonego do oryginalnego tonera, mogą zająć wiele czasu i pieniędzy, lecz ze względu na niższy koszt, warto poświęcić na to czas. Odpowiedź na pytanie co jest lepsze - oryginalne tonery do drukarek czy zamienniki nie jest prosta, lecz spróbujemy przybliżyć wady i zalety obydwu rozwiązań.

Oryginalne tonery do drukarek - wady i zalety

Wśród zalet oryginalnych tonerów jest ich niezawodność, wydajność i wysoka jakość wydruków. Oryginalne tonery cechują się bardzo niską temperaturą topnienia, dzięki czemu urządzenie, jak i same wydruki są chronione - prawidłowe funkcjonowanie drukarki jest zapewnione. Co więcej, posiadają one elektryczność statyczną, pozwalającą na utrwalenie wszystkich znaków na kartce. Tonery pozwalają na wierne odwzorowanie kolorów oraz zapewniają wysoką wydajność wydruków. Jakie są wady oryginalnych tonerów? Oryginalne tonery do drukarek są drogie, niekiedy koszt ich zakupu jest przybliżony do ceny całego urządzenia.

Zamienniki - wady i zalety

Główną zaletą zamienników oryginalnych tonerów do drukarek jest ich atrakcyjna cena, która może być niższa od ceny oryginalnych tonerów od 50% do nawet 80%. Zasadniczą wadą zamienników jest ich jakość. Zamienniki posiadają mniejszą lepkość oraz wymiary. Z tego powodu współpraca tonera z drukarką nie jest w pełni dopasowana. Co więcej, zamienniki są mało wydajne i drukują zdecydowanie mniej stron niż oryginalne tonery do drukarek. Co istotne, korzystając z zamienników do drukarki, urządzenie może stracić swoją gwarancję, ponieważ drukarki z zamiennikami częściej ulegają awariom i usterkom.

Jaki toner do drukarki wybrać?

Jeśli chcemy cieszyć się długotrwałą i bezawaryjną eksploatacją drukarki, zdecydowanie lepiej wybrać tonery oryginalne, które pozwolą na prawidłową pracę urządzenia. Dzięki wykorzystywaniu do pracy drukarki oryginalnych tonerów, mamy również pewność trwania gwarancji na całe urządzenie. Jeśli jednak bardziej zależy nam na cenie wydruków, najlepiej postawić na zamienniki, które są zdecydowanie tańsze niż ich oryginalne odpowiedniki. Podczas wyboru zamienników warto jednak zastanowić się nad ich producentem - znane marki producentów zamienników są godniejsze zaufania, niż nieznani nikomu producenci. Choć mogą być one nieco droższe od produktów nieznanych marek, to odznaczają się wyższą jakością i większym dopasowanie do dedykowanych urządzeń.

Oryginalne tonery i zamienniki do drukarek kupisz w sklepie - Tuszmarkt.pl