Co naturalne, każdy sprzęt zużywa się wraz z upływającym czasem. Widać to szczególnie na przykładzie tak specjalistycznych urządzeń, jakimi są komputery stacjonarne, laptopy, tablety oraz smartfony. Nawet najdroższe, flagowe modele w końcu zostaną zastąpione przez nowocześniejsze i po prostu lepsze produkty. Co jednak zrobić ze starym sprzętem? Czy można się go pozbyć w sposób jednocześnie korzystny i bezpieczny?

  1. Jak wygląda profesjonalny skup sprzętu?
  2. Kompleksowa obsługa.
  3. Bezpieczeństwo przede wszystkim.

Wymiana komputerów na nowe to pozornie prosta czynność. Jak jednak pokazuje praktyka, w nowoczesnym przedsiębiorstwie wiąże się to ze złożonym działaniem – najwięcej czasu poświęcić należy na pozbycie się wycofywanego sprzętu. Dlaczego? Otóż marnotrawstwem byłoby jego zwykłe wyrzucenie, poszczególne podzespoły w dalszym ciągu mogą być wykorzystane w innych celach. Z drugiej strony koniecznie trzeba zabezpieczyć dyski twarde, aby nikt nie odzyskał z nich wrażliwych danych... Wyjściem z problematycznej sytuacji okaże się renomowany skup komputerów.

Jak wygląda profesjonalny skup sprzętu?

Skup laptopów i innego używanego lub poleasingowego sprzętu jest najlepszym rozwiązaniem na upłynnienie wycofywanych urządzeń. Całość przekazywana jest w jednej transakcji profesjonalistom. Przeprowadzą oni dokładny audyt, pozwalający określić dalszą przydatność komputerów czy pojedynczych podzespołów. Finalnie przeznaczą je do ponownego użytku. Jest to szczególnie ważne w obecnych czasach, w których recykling sprzętu elektronicznego odgrywa kluczową rolę.

Ponadto skup komputerów to możliwość odzyskania części kwoty zainwestowanej w urządzenia i ponownego jej przeznaczenia na rozbudowę stanowisk pracy. Wysokiej jakości marki gwarantują korzystne i uczciwe stawki, adekwatne do faktycznego stanu sprzętu.

Kompleksowa obsługa

Skup sprzętu IT/GSM jest banalnie prosty, o czym szybko przekonamy się sami. Posiadając odpowiednią ilość urządzeń (minimalna ich liczba najczęściej wynosi 10 sztuk), wystarczy zgłosić się do profesjonalistów, przesyłając im szczegółową listę komputerów PC, laptopów, tabletów i smartfonów, które chcemy wycofać. Firma, z którą podejmiemy współpracę, na tej podstawie wykona wstępną wycenę, a po jej zaakceptowaniu zadba o transport (co ważne, samodzielnie odbierze urządzenia lub pomoże w wysyłce, jeśli jej siedziba jest oddalona od naszego przedsiębiorstwa).

Lecz na tym nie koniec! Polecany przez klientów i specjalistów skup komputerów zaoferuje pośrednictwo w sprzedaży wartościowego sprzętu, jak i zaproponuje kupno nowych urządzeń, stających się realnym wsparciem naszego przedsiębiorstwa.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Naturalnie przy tym nasuwają się pytania, co zrobić z dyskami twardymi, na których znajdowały się wrażliwe i ważne dane naszej firmy. W końcu nawet po sformatowaniu nośnika pamięci w dość prosty sposób można odzyskać wszystkie pliki...

Wysokiej jakości skup komputerów zadba także o to. Dyski twarde możemy przeznaczyć do utylizacji – trafiają do specjalnej niszczarki. Drugą opcją jest programowe ich sformatowanie i zabezpieczenie przed odzyskaniem danych: jest to równie skuteczne co fizyczne zniszczenie dysku. Na potwierdzenie tego otrzymamy oficjalne raporty z poczynionych działań oraz certyfikat bezpieczeństwa.

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe informacje, trudno wyobrazić sobie lepsze rozwiązanie na pozbycie się wycofywanych z firmy urządzeń.