Pewnie nie każdy jest posiadaczem, lecz chyba każdy wie czym jest komputer lub laptop. Rynek tych urządzeń nieprzerwanie się rozwija. W przypadku tych sprzętów można zanotować znaczącą dominację Windowsa 10 w charakterze systemu operacyjnego.

Coraz popularniejsze stają się notebooki z dotykowym ekranem czy komputery All-in-one. Aczkolwiek w przypadku tych urządzeń obsługa Windowsa 10 za pomocą dotyku w niewielkim stopniu przypomina obsługę Androida, który dla smartfonów oraz tabletów sprawdza się kapitalnie. Po za tym liczba aplikacji Windowsa 10 nie może się równać z Androidem.  Biorąc pod uwagę urządzenia mobilne posiadające ekran dotykowy aż ok. 85% obsługiwanych jest za sprawą Androida. O ile Windows 10 dominuje w sprzętach stacjonarnych tak Android posiada pewną pozycję w sprzętach mobilnych.

Wkrótce sytuacja ta może ulec zmianie. Jakiś czas temu powstał projekt Remix OS. Pod pod tym tajemniczym hasłem skrywa się Android 5.0 Lollipop, który został zmodyfikowany w taki sposób, by bardzo przywodzić na myśl Windowsa 10. Wygląd poczciwego Windowsa wspólnie z kompletną ergonomią Androida przypuszcalnie okaże się idelanym połączeniem.

Z jednej strony jest wypróbowany i lubiany przez miliony konsumentów Android. System intuicyjny, nieskomplikowany i działający na słabszych konfiguracjach. Z drugiej strony jest stylistyka a także pewna część obsługi do złudzenia przypominającą Windowsa, czyli ten sam system, który jest zainstalowany niemal w każdym domu na komputerze oraz laptopie. Takie połączenie może nieco zachwiać teoretycznie pewną pozycję Windowsa.