Ciekawostki na temat roli gier w rozwoju dzieci.

Z pewnością każdy rodzic marzy o tym, by jego dziecko rozwijało się doskonale. Jest to bardzo ważne dla każdego rodzica czy też opiekuna, z tego powodu tak wiele osób posyła dzieci na zajęcia dodatkowe. Jednak nie powinniśmy zapominać o tym, że bardzo ważny jest nie tylko jego rozwój intelektualny, ale także to co robi na co dzień w domu. Jak powszechnie wiadomo, w dzisiejszych czasach dzieci zajmują się graniem w gry symulatory samochodowe. Zatem czy nie ma to żadnego wpływu na ich psychikę?

Gry komputerowe bardzo chętnie wybierane

Zdecydowanie gry komputerowe to bardzo atrakcyjna rozrywka zwłaszcza w przypadku, gdy na dworze pada deszcz i dzieci nie mają co robić. Coraz więcej rodziców i opiekunów także decyduje się na gry komputerowe dla swoich dzieci, ponieważ jest to magiczna chwila, gdy w końcu w domu jest spokój. Jednak powinniśmy pamiętać, iż nie możemy właśnie w taki sposób postrzegać tej rozrywki. Ma być ona dla naszych dzieci przyjemnością, jednak niezbyt długą. Zatem dlaczego warto ograniczyć nieco gry naszym podopiecznym?

Wpływ gier na rozwój naszego dziecka

Przede wszystkim musimy zdawać sobie sprawę z faktu, iż gry komputerowe stymulują pracę mózgu. Neurony podczas grania w grę komputerową są bardziej pobudzone, co z pewnością sprzyja kreatywności. Jednak nie powinniśmy zapominać o tym, iż podczas grania w gry komputerowe dzieci bardzo często przyjmują nieprawidłowo postawę ciała, co może w przyszłości powodować wiele problemów. Istotne jest także to, że długotrwałe granie w gry komputerowe pogarsza wzrok naszych dzieci, a warto pamiętać o tym, że oko jest narządem, które także kształtuje się podczas dorastania najmłodszych. Aby gry komputerowe nie miały negatywnego wpływu na najmłodszych, powinniśmy wyznaczyć jasne granice czasowe i tym samym kontrolować ich rozrywkę.

Naukowcy są zgodni co do tego, że gry komputerowe mają bardzo duży wpływ na rozwój naszego dziecka. Powinniśmy pamiętać o tym, że nie bez znaczenia pozostaje wielogodzinne granie dla młodego organizmu. Dlatego w miarę możliwości powinniśmy dozować tę przyjemność najmłodszym. Jest to bardzo ważne, aby dzieci nie grały bez przerwy w gry, ponieważ nie pozostaje to obojętne dla ich organizmów. W skrajnych przypadkach, po wielogodzinnym graniu dziecko może dostać nawet ataku epilepsji. Jest to bardzo niebezpieczne, dlatego powinniśmy o tym pamiętać. Warto również dostosować gry odpowiednio do wieku dziecka. Przykładowo gry symulatory są doskonałym rozwiązaniem dla najmłodszych. Nieco starsze dzieci powinny zdecydować się na gry przygodowe lub też platformowe.