Zbliża się nowy rok i zdaje się większa część z nas podejmuje się zreasumowania ostatnich dwunastu miesięcy. Okazuje się, że w mniej myślimy o naszych sukcesach, a stanowczo więcej wspominamy porażki, niespełnione marzenia i kłopoty. W szczególności zaś rozmyślamy o niedotrzymanych obietnicach złożonych w poprzednich latach. O ile początek następnego roku dla wielu jest ważne i wręcz pobudzające do podjęcia śmiałych wyzwań, to okazuje się w większości przypadków, że po upływie miesiąca czy dwóch zainteresowanie do odmiany słabnie albo zanika w ogóle. Według ostatnich badań społeczeństwo mają tendencję do zarzucania swoich noworocznych postanowień w ciągu siedmiu tygodni - to niesłychanie krótki okres. Pomyślmy zatem, co jest przyczyną tak szybkiego porzucania swoich postanowień noworocznych i jak temu zapobiec.

Statystyki pokazują, że w poprzednich latach społeczeństwo niepomiernie wiele czasu rozmyślają o planowaniu nowego roku. To z tej przyczyny, że aktualne czasy dość pokaźnie rejestrują się w historii ludzkości wskutek na światowy temat pandemii koronawirusa. Społeczność w swoich zamierzeniach noworocznych bardzo gorliwie koncentrują się na problemach natury psychicznej, następnie nad zdrowiem fizycznym, dopiero później nad kwestiami finansowymi. Wszystkie te obszary postanawianych przemian są całkiem trudne, arcyważne, ale i zawiłe. Jak zatem mądrze podjąć i przewidzieć nowe wyzwania, by dać sobie okazję na realizacja planu?

Przede wszystkim twoje plany noworoczne powinny być wyraźnie ustalone i dokładnie ustalone. Przede wszystkim zastanów się nad potrzebą zrealizowania zamiaru, to ma być twój osobisty, indywidualny projekt, a nie konsekwencja mody. Jeżeli czujesz, że w twoim życiu czas na zmiany, to rzetelnie ustal co, w jakim czasie i jakim sposobem chcesz zmienić. Myśl stosownymi kategoriami - nie podążaj za wytycznymi przyjaciółki, lub jakiegoś bloga, bo bardzo błyskawicznie okaże się, iż to w twoim przypadku może się nie sprawdzić. Jeżeli potrafisz zaprezentować, co chcesz zmienić i jesteś pewny, że to jest dla ciebie ważne - postaraj się zdobyć na ten temat jak najwięcej specjalistycznej informacji z pewnych, rzeczowych źródeł. Wszystkie postanowienia noworoczne dotyczące sfery zdrowia, zarówno psychicznego i fizycznego stale wymagają oparcia w medycznej wiedzy. Podejmij konsultację z lekarzem, dietetykiem, lub psychologiem. To podłoże, aby wpierw poznać skalę potrzeby naprawy własnego zdrowia, a po drugie by być w stanie ocenić szansę spełnienia takiego programu w przeciągu przyszłego roku. w dużej mierze łatwiej będzie zdać sobie sprawę to, że na przykład schudłaś 5 kilo, a nie 10 czy też to, że do odejścia z uzależnienia potrzeba bardzo dużo czasu i przyjaznych, wartościowych ludzi dookoła. Jako że przed tobą następne 12 miesięcy, to należałoby wystartować już z jakimś sprytnym, praktycznym i rzeczywistym programem.

Nieco inaczej wygląda temat z postanowieniami na temat naszych zachowań. Uzależnienie od Internetu, mediów społecznościowych nim nie jest. Bo to bardzo znaczny kwestia i potrzebuje stanowczo pomocy terapeuty. Skorzystanie z wskazówki profesjonalisty jest jedyną rozumną decyzją, jaką należałoby podjąć w takiej sytuacji. Lecz w przypadku, gdy mamy kontrolę nad swoim czasem spędzonym w Necie i chcielibyśmy cokolwiek przerobić swój harmonogram dnia, dobrze jest samodzielnie podjąć konkretne działania. Bardzo optymalnym rozwiązaniem jest po prostu wynalezienie sobie nowego hobby, najlepiej powiązanego ze sportem lub wymagającego naszego zaangażowania bez wykorzystywania komputera, lub smartfona. Dobrze jest też narzucić sobie jakąś dyscyplinę i wprowadzić monitorowanie czasu spędzonego w w internecie. Niekiedy trzeba zaledwie sprawdzić licznik godzin które spędziliśmy w portalach społecznościowych, aby mieć wystarczający powód do szukania innych przyjemności.

Podejmowanie postanowień noworocznych dotyczących kwestii finansowych jedynie z pozoru jest proste. Osoby, które decydują się na zmiany w swym budżecie powinny bardzo racjonalnie przemyśleć wszelkie szczegóły, bez rozpisania korzyści, kroków i przeróżnych alternatywy, zapewne nie uda się urzeczywistnić luźno podjętej decyzji o odkładaniu, czy inwestowaniu. w dużej mierze łatwiej będziesz mógł takie zamierzenie uaktualnić, zamiast całkowicie go porzucać, jeżeli stworzysz swój własny personalny biznes plan.

Bez względu od tego jak ważne noworoczne postanowienia na nadchodzący rok chcesz podjąć, powinieneś być szczery wobec siebie od początku. Wszystkie przemiany, jakich zamierzasz poczynić będą dotyczyły głównie: twojego ciała, twojej sytuacji, twoich pieniędzy. Dobrze jest wobec tego dla swojej osobistej motywacji prowadzić zapiski, zawierające przejrzysto i konkretnie ustalone instrukcje, jak i opisujące postępy realizacji. Taka rozpisana strategia pomoże nie tylko w dopingowaniu do dalszej pracy, ale także w zreasumowaniu rezultatów na koniec 2022 roku.