Powszechnie wiadomo, że kunszt i znakomity warsztat w dziedzinach związanych ze sztuką to nie jedynie kwestia talentu. Branża filmowa to znakomity przykład tego, jak istotne znaczenie odgrywa wszechstronna edukacja poparta teoretycznym i praktycznym zgłębianiem technik. Podstawą drogi do sukcesu w zawodzie filmowca powinien być solidny warsztat i czerpanie z doświadczenia wybitnych instruktorów. Jeśli zatem myślisz o profesjonalnym tworzeniu filmów, to bez względu na to, po której stronie kamery chcesz stanąć, warto byś pomyślał o zdobyciu gruntownego wykształcenia. Za chwilę dowiesz się, jakie umiejętności i doświadczenia zdobędziesz w Warszawskiej Szkole Filmowej.

Wszechstronny program Warszawskiej Szkoły Filmowej

Warszawska Szkoła filmowa jest miejscem, które integruje wszystkich pasjonatów filmowych i medialnych. W szkole funkcjonuje dziesięć prestiżowych kierunków i do każdego z nich program dydaktyczny dobierany jest indywidualnie. Wszechstronna wiedza stanowi tu bazę praktycznego szkolenia technicznego i pozwalają zrozumieć zasady funkcjonowania branży. Ale już od początku studiów przygotowanie zawodowe odbywa się w oparciu o praktyczne ćwiczenia i zadania. Zajęcia z profesjonalnymi aktorami i filmowcami są okazją do szlifowania właściwych umiejętności praktycznych, a także budują doświadczenie i rozeznanie w realiach świata filmu. Szeroki program edukacyjny Warszawskiej Szkoły Filmowej został skierowany do wszystkich, którzy poważnie myślą o twórczości audiowizualnej i chcą poznać nowoczesne trendy kinematografii. Oferta edukacyjna Warszawskiej Szkoły Filmowej nieustannie się poszerza wraz z rozwojem kinematografii. Unikalną propozycją są Międzynarodowe Studia skierowane do tych, którzy swą pasję do filmu chcą zawodowo realizować za granicą. Do pozostałych prestiżowych kierunków studiów należą Reżyseria, Realizacja Obrazu Filmowego, Aktorstwo Nowych Mediów, Tworzenie Gier Wideo, czy Kreacja Dźwięku. Solidne przygotowanie zawodowe znajdą tu także przyszli montażyści, filmoznawcy, fotograficy oraz organizatorzy produkcji filmowej i telewizyjnej. W Szkole realizowane są również inne programy edukacyjne skierowane do pasjonatów sztuki filmowej, zarówno na poziomie podstawowym, jak i zawodowym.

Warszawska Szkoła Filmowa – sukces poparty doświadczeniem

Twórczość audiowizualna to kreacja poparta wiedzą, praktyką i współdziałaniem. Korzystając z dorobku i wsparcia najlepszych praktyków i dydaktyków studenci Warszawskiej Szkoły Filmowej uczą się technicznego rzemiosła filmowego i pracy zespołowej. Kadrę dydaktyczną tworzą bowiem znani w Polsce i za granicą specjaliści z branży. To mentorzy, którzy nie tylko przekazują wiedzę, ale także pokazują, jak odnaleźć się w sztuce audiowizualnej. Od samego początku studenci mają kontakt z profesjonalnym i nowoczesnym sprzętem. Poznają najnowocześniejsze techniki i nadchodzące trendy. Studenci zatem już na etapie edukacyjnym mają szansę zbudować solidne portfolio, które staje się rozpoznawalną wizytówką. Warto dodać, że etiudy i inne projekty filmowe studentów i absolwentów Warszawskiej Szkoły Filmowej są wielokrotnie nagradzane i wyróżniane na prestiżowych festiwalach filmowych.