Mnóstwo osób usiłuje zarabiać pieniądze poprzez handel internetowy. W naszym kraju pomimo istnienia wielu portali na których można sprzedawać towary, większość handlu koncentruje się na jednym dużym serwisie aukcyjnym.

Są tego plusy oraz minusy. Wartością jest obszerny rynek kupujących, trudność stanowić może natomiast niemała konkurencja wśród sprzedających, a co się z tym wiąże też i niższe ceny. Wszystko to nie wadzi jednak tysiącom firm każdego miesiąca odnosić wysokie zyski.

Jak wobec tego radzić sobie, jak się przebić w tym tłumie sprzedających? Przede wszystkim powinno się zadbać o estetyczny wygląd licytacji. Pożądany bywa zakup indywidualnego wzorca. W ofercie najważniejszą funkcję odgrywają fotografie. Powinny być spore a także czytelne. Przedmioty powinno się fotografować na jednolitym tle. Jeśli nie potrafimy sami ich estetycznie opracować trzeba to komuś powierzyć.

Druga sprawa to szczegółowy opis. Podajemy jak największą ilość danych, oczywiście wszystkie zgodnie z prawdą. Przed uzgodnieniem ceny powinniśmy sprawdzić jaka jest propozycja konkurencji.

Wysyłki jakie oferujemy również nie mogą być nadmiernie kosztowne. Ponadto zwracajmy uwagę na to kiedy kończy się nasza aukcja. Dobrze jeżeli będzie to sobota bądź niedziela. To czy użytkownik dokona zakupu na naszej aukcji zależy również od opinii które ma sprzedawca i od jakości kontaktu z nim.