Przy zakładaniu witryny zawsze pojawia się dylemat – zlecić komuś wykonanie szablonu od zera czy posiłkować się gotowym rozwiązaniem, np. popularnym Wordpressem. Nie inaczej jest, gdy rozważa się otwarcie wirtualnego sklepu. Tutaj również do wyboru mamy szereg gotowych rozwiązań, które warto poznać.

Jak działa gotowy sklep internetowy?

Zdecydowanie się na korzystanie z gotowego oprogramowania z całą pewnością jest tańsze i wygodniejsze dla początkujących przedsiębiorców. Gotowy system zarządzania sklepem zawiera liczne integracje, które można dobierać wg potrzeb. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie znają się na technicznych aspektach tworzenia witryn internetowych. Dzięki temu sklep internetowy będzie posiadał ujednoliconą szatę graficzną i spójną systematykę, a strony produktowe będą w takim samym formacie.

Grafika w gotowym sklepie internetowym

Jeśli mówimy o grafikę w oprogramowaniu do prowadzenia sklepu internetowego to bez wątpienia liderem w tej kategorii jest oprogramowanie Sky-Shop.pl. Szablony Sky Shop są intuicyjne i łatwe w obsłudze. Mamy do dyspozycji kreator grafiki sklepu internetowego. Za pomocą jednego kliknięcia można wybrać określony układ strony, zaakceptować bądź usunąć dodatki, podejrzeć, czy wybrany moduł pasuje do całej kompozycji. Dodatkową zaletą jest fakt, że niezależnie od rodzaju dobranych elementów, szablon będzie w pełni responsywny, tzn. będzie można go bez problemu oglądać na smartfonach i tabletach, bez konieczności dodatkowych modyfikacji i opłat. Jest to nowa jakość na polskim rynku, która ułatwia klientom składanie zamówień także na telefonie. 

Kreator graficzny, pozwala z łatwością wgrać logo, bannery czy zdjęcia i umieścić zawartość na wszystkich stronach, wspierając właściciela sklepu również przy formatowaniu, np. pogrubianiu słów kluczowych czy powiększaniu śródtytułów w opisach produktów. Więcej na jego temat przeczytasz na blogu.sky-hop.pl pod adresem: http://blog.sky-shop.pl/premiera-w-sky-shop-kreator-szablonu-sklepu/ gdzie opisane są dokładnie jego funkcje.

Co jeszcze daje kreator sklepu internetowego?

Twórcy szykują kolejne ulepszenia, zapowiadając, że wkrótce pojawią się skórki branżowe. Jak mówią, będą to gotowe szablonu dostosowane do określonej grupy klientów, zgodne z ich potrzebami i wymaganiami oraz nawykami zakupowymi. Pozwoli to na lepsze dotarcie nie tylko do określonej grupy docelowej, ale także do tych wszystkich, którzy posiadają podobne nawyki, co reprezentanci grup, na których zależy właścicielom sklepów.