Coraz większą popularnością cieszą się księgarnie internetowe. Najchętniej wybierane są te z wieloletnimi tradycjami, które kiedyś prężnie działały jako księgarnie stacjonarne i wysyłkowe. Księgarnia internetowa PWN w swojej ofercie ma szeroki wybór literatury, zarówno beletrystyki, jak i literatury faktu, poradników, a także książek naukowych.

Dla wydawnictwa PWN edukacja jest niezwykle ważna, dlatego publikuje wiele pozycji naukowych, związanych zarówno z naukami ścisłymi, jak i humanistycznymi. Zaletą księgarni internetowej jest dostęp do wszystkich tytułów w jednym miejscu i możliwość zamówienia ich od ręki. Dlatego zarówno naukowcy, jak i studenci mogą zamawiać potrzebną literaturę. Jeśli któraś z pozycji nie jest dostępna, zarejestrowanie się na stronie internetowej https://księgarnia.pwn.pl i zaakceptowanie powiadomień przychodzących na adres e-mailowy, pozwoli zamówić chodliwy tytuł, kiedy zostanie dodrukowany kolejny nakład. Księgarnia internetowa pozwala na zamawianie i odbieranie książek bez wychodzenia z domu. Wygodna płatność online jest dodatkowym atutem. Dodatkowo na stronie można przeczytać opisy poszczególnych tytułów, a także zaznajomić się z opiniami. W ten sposób nie musimy oceniać książki jedynie po okładce, a rekomendacje są dla każdego czytelnika istotną pomocą.

Idąc z duchem czasu, księgarnia internetowa księgarnia naukowa PWN oferuje szeroki wybór e-booków. Choć książki papierowe cieszą się dużą popularnością, to pojawienie się tabletów i czytników e-book sprawiło, że duże wydawnictwa starają się dostosować do różnorodnych potrzeb klientów. Wśród e-booków znajduje się zarówno beletrystyka, książki naukowe, jak i literatura faktu. Chętnie wybierane są również podręczniki w formie e-book, szczególnie do nauki języków obcych. Dzięki nim można się uczyć w każdym miejscu i czasie, z użyciem smartfonu lub tabletu. Szczególną zaletą księgarni internetowej PWN jest możliwość zakupienia poszczególnych tytułów w rozdziałach. Daje to możliwość zapoznania się jedynie z fragmentem książki i zdecydowania, czy jest to pozycja godna uwagi. Jest to przydatne również dla osób zajmujących się pisaniem, naukowców czy dziennikarzy, którzy potrzebują zapoznania się z określonym rozdziałem czy fragmentem, szczególnie pozycji naukowych, prowadząc badania czy pisząc artykuły. W księgarni internetowej PWN znajduje się literatura skierowana do szerokiego grona odbiorców, niezależnie od wieku, profesji czy zainteresowań.