Realizujemy coraz więcej transakcji przez internet. Mnóstwo sklepów tradycyjnych decyduje się na utworzenie strony www, gdyż zdoła takim oto sposobem dostać się do znacznie szerszej rzeszy odbiorców. Natomiast my będziemy mogli robić zakupy szybciej oraz bez wychodzenia z mieszkania. Istnieje natomiast grupa produktów, które nadal chcemy nabywać tradycyjnie. Jedną z nich są ciuchy. Jednakże czy kupowanie odzieży przez internet nie jest znacznie opłacalne?

Bardzo dużą klientów jest to, że doręczony towar będzie w za małym rozmiarze lub taki, który nie będzie jakoś fajnie na nas leżał. Zazwyczaj przed ubraniem danej rzeczy zdaje nam się ona idealna, a po ubraniu nie jesteśmy już zachwyceni z efektu finalnego. Trzeba jednak mieć na uwadze, że kupując ubrania online, będziemy mogli je zwrócić w ciągu 2 tyg. Przeważnie zwrot ubrań jest darmowy. Umożliwia to spokoje włożenie np. koszulki w miejscu zamieszkania oraz wysłanie jej lub zamiana na inny rozmiar, kiedy okaże się za wielka lub za mała.Ciuchy, które będziemy mogli nabyć w sieci, często są o wiele tańsze niż te w tradycyjnych sklepach. Jest tak poprzez to, że takie rozwiązanie generuje mniej kosztów. Właściciel strony internetowej, opłaca mniejszą liczbę pracowników, nie musi płacić czynszu za lokal, niższe są również media i tym podobne.

Zdecydowanie większy jest także asortyment. Możemy sobie wybierać spośród bardzo wielu ofert, przeglądanie ubrań jest bardziej komfortowe oraz szybsze, niż w sklepie stacjonarnym. Nie musimy się też martwić, że ktoś zwinie nam jakąś rzecz sprzed nosa. Jeżeli zauważymy, iż brak jest danego produktu, możemy włączyć powiadomienie, które zostanie nam wysłane na skrzynkę email, w momencie gdy towar pojawi się w sklepie ponownie.Takim jednym z kłopotów dla kontrahenta może być koszt dostawy. Niekiedy przewyższa wysokość zakupionego produktu. Wiele sklepów online proponuje jednakże darmową dostawę powyżej określonej kwoty, a często jest ona bezpłatna dla każdego zamówienia. Mamy również opcję wyboru dostawy. Koszt odbioru naszego zamówienia w punkcie np. w kiosku ruchu, wynosi mniej więcej 6 zł. Najwięcej wyniesie nas dostarczenie pod same drzwi poprzez kuriera, około 10-12 pln.

Rzetelne sklepy do sprzedaży on-line regularnie powiadamiają nas o stanie naszego zamówienia. Dostawa zajmuje de fakto niewiele czasu, otrzymanie przesyłki po paru dniach to w obecnych czasach już rzadkość. Zazwyczaj już po 2 dniach będziemy mogli cieszyć się nowymi spodenkami albo bluzką.

Z pewnością warto rozważyć, czy nie rozpocząć kupować ubrań przez internet. Umożliwi to znacznie szybsze oraz wygodniejsze zakupy, ale również zaoszczędzenie naszego czasu i gotówki.