Wyprawy na teren państw skandynawskich od kilku lat są bardzo entuzjastycznie wybieranym rozwiązaniem. Z jakiego powodu tak się dzieje? Odpowiedź jest prosta - Skandynawia to unikalne atrakcje, niespotykany świat natury i oszałamiająca kolekcja historycznych pamiątek.

Jednym z tych krajów skandynawskich, którymi na pewno powinno się się zainteresować, jest Szwecja. Państwo to ma się czym poszczycić, a znane biura podróży już dawno zaobserwowały turystyczne atuty tego państwa. Jednym z ciekawszych miejsc, jakimi może nas zafascynować Szwecja, jest miasto znany pod nazwą Uppsala. To bardzo istotny dla całej Skandynawii ośrodek uniwersytecki, na terenie którego można ujrzeć sporo fascynujących obiektów o ogromnej wartości historycznej. Dla amatorów przeszłości najciekawszym punktem w programie nieomal każdej wycieczki po tejże części Szwecji będzie jednakże nie właściwe centrum Uppsali, lecz dawna osada pogańska, leżąca kilku kilometrów od centrum miasta. Gamla Uppsala to unikalne miejsce. Istniejąca już w VI wieku, znana była z krwawych ofiar, jakie składano tu dawniej bogom.

Dziś Gamla Uppsala to głównie tak ważne atrakcje, jak olbrzymie kurhany królewskie. To jedna z ciekawszych pamiątek z dawnych czasów a jednocześnie jedna z najciekawszych atrakcji historycznych, z jakimi można się zetknąć podczas wycieczki w rejonie Uppsali.