Jak co roku, gdy rozpoczyna się zima pojawia się ciągle to samo kwestia, gdzie można wyruszyć ferie zimowe. Wiadomo, że przerwa trwa aż dwa tygodnie, trzeba wobec tego odpowiednio opracować ten czas, by nikomu w rodzinie nie nudziło się, a czas wypełniony był w czynny i fascynujący sposób. Jak zatem zorganizować ferie zimowe, dokąd wyruszyć z dziećmi, by doskonale skorzystać z czasu wolnego?

Z reguły jako pierwszy inicjatywa w rodzinie pojawia się myśl wyjazdu w góry. Nie ma się czemu dziwić, bo to najlepsza opcja dla wszystkich wielbicieli sportów zimowych. W zimie w górach niemal zawsze leży pokrywa śnieżna, a sam klimat górski wspiera utrzymaniu odpowiednich warunków do jazdy na nartach, lub snowboardzie. Ferie w górach to oferta nie tylko dla tych, którzy zasuwają na zaawansowanych nartach po czarnych trasach, lecz również dla wszystkich, którzy wiedzą, iż na naukę zawsze jest czas. W każdym tatrzańskim i sudeckim kurorcie działają wypożyczalnie sprzętu. Można również bez trudu skorzystać z lekcji instruktora. Najbardziej słynnym ośrodkiem narciarskim w Polsce jest ten na Kotelnicy, w Białce Tatrzańskiej. To faktycznie piękne, rozbudowane trasy, ale należy się liczyć też, że są one mocno zatłoczone. W związku z tym wskazane jest też zastanowić się Krynicę, Wisłę, czy też Szczyrk. Dla tych, którzy poszukują nieco większego białego szaleństwa czekają kurorty zagraniczne. Ośrodki narciarskie we Włoszech, Szwajcarii, czy Austrii są faktycznie rozległe i słyną z niezwykle długich i zadbanych tras narciarskich. Kurorty oferują atrakcje nie tylko dla narciarzy i snowboardzistów. Można także skorzystać z pobliskich torów saneczkowych, czy też odpowiednio szykowanych lodowisk. Bardzo często obok znajdują się też ośrodki Spa, albo termy. Takie zimowe kąpiele w basenach termalnych będą nie tylko wielką rozrywką, lecz i wzmocnieniem odporności.

Jeżeli natomiast kogoś znużyły atrakcje w górach, może spędzić ferie zimowe na Mazurach lub w okolicach Puszczy Białowieskiej. Warto jest szczególnie skorzystać z ofert gospodarstw agroturystycznych, gdyż oprócz dobrego, zdrowego wyżywienia na ogół proponują mnóstwo innych atrakcji, dzięki którym zajmująco spędzimy wolny czas. Piesze wędrówki w osłoniętym od wiatru lesie, odkrywanie tropów zwierząt, czy też spotykanie na swojej drodze żubra, lisa, bądź zająca, to każdorazowo interesujący wypoczynek dla rodzin z dziećmi. Bardzo po wielokroć jest możność zorganizowania kuligu, albo ogniska w wyznaczonym miejscu. W okolicach Białowieży są również szkoły nauki jazdy konnej. Ośrodki agroturystyczne wspierają w organizacji nie tylko takich przyjemności, lecz także proponują uczestnictwo w bogatych warsztatach artystycznych czy też popularno-naukowych. na pewno czas spędzony wśród inspirujących osób będzie interesujący i korzystny.

Ferie nad morzem niektórym błędnie mogą się źle kojarzyć. Tymczasem tak w rzeczywistości to niezmiernie fascynująca idea, niekoniecznie kierowana dla amatorów morsowania. Morze wygląda bajecznie i magicznie o dowolnej porze roku, a opustoszałe, szerokie plaże zachęcają do długich swobodnych spacerów. sporo ośrodków wypoczynkowych oraz hoteli z nadmorskich kurortów przygotowało swoje oferty właśnie pod kątem ferii zimowych. Są aranżowane różne wieczorki tematyczne, zabawy na basenach, w centrach rozrywki, czy salach kinowych. Rodzice mogą liczyć na chwilę zacisznego relaksu w saunie, bądź Spa, w trakcie gdy dziećmi zajmą się animatorzy. Ferie nad morzem to propozycja specjalnie dla tych, którzy preferują w mniejszym stopniu sportowej aktywności, ale chcą spędzić czas również zdrowo i miło.

Ostatnio Polacy polubili spędzanie zimowej przerwy poza granicami kraju, szczególnie w ciepłym klimacie. To opcja zdecydowanie dla tych z bardziej obfitym ortfelem, chociaż trzeba pamiętać, że mnóstwo hoteli w swojej ofercie uwzględnia znaczne ulg na dzieci, czy też całkowicie zwalnia z zapłat za nie. Wyjazd na ferie do ciepłego kraju to właściwie fascynująca oferta dla rodzin, które nie przepadają za śniegiem. Jednakże po to, by faktycznie złapać nieco ciepłych promieni słonecznych, powinno się się wybrać trochę dalej. Najchętniej wybieranym przez Polaków kierunkiem turystycznym w zimie są Malediwy, Zanzibar, czy Meksyk. Wyruszamy także chętnie do Tajlandii, czy na Dominikanę. Wskazane jest jednakże pamiętać, że do takiego wyjazdu wypada się przygotować, nie tylko pod względem finansowym. W czasie pandemii w różnych krajach istnieją najróżniejsze obostrzenia. Należy rzetelnie zaznajomić się z informacjami na sprawa wszystkich regulaminów sanitarnych panujących w miejscu naszej destynacji, tak, by po przylocie, nie było ani dotkliwych niespodzianek, ani zawiedzenia.

Ferie zimowe można spędzić wobec tego w istocie w najrozmaitszy sposób. Nade wszystko jednakże powinno się pomnieć o bezpieczeństwie i uśmiechu na co dzień. Wówczas z pewnością spędzimy wolny czas najlepiej.