Londyn uznawany jest za jedno z najbardziej ciekawych miast w Europie. Jest w tej okolicy wszak naprawdę co niemiara fascynujących miejsc, że z na pewno żaden podróżnik nie zdoła się nudzić. Fascynującą architekturę podkreślają bowiem zabytki i inne obiekty, które niezmiernie przemożnie przywołują historię Wielkiej Brytanii i jej monarchistyczny ustrój polityczny. W istocie atrakcyjność londyńskiej wartościowej architektury określają te atrybuty, jakie są zespolone z arystokratycznym przekrojem społeczności. Dla większości angielski trend kojarzy się z wytwornością, dostojeństwem, gustem i majestatycznym wizerunkiem. Jednak, kiedy skorzysta się z pomocy właściwego lokalnego przewodnika, okazuje się, iż Londyn ma do zaoferowania o wiele bardziej zróżnicowane atrakcje.

Z bezsprzecznie najlepiej będzie skorzystać z gotowych propozycji wypraw fakultatywnych po Londynie. Żaden londyński przewodnik nie zdoła przepuścić najbardziej charakterystycznego miejsca Wielkiej Brytanii, czyli Pałac Buckingham, szczególnie w chwili zmiany warty. W pałacu przebywa królowa i jej najbliższa rodzina. Niekiedy, zwłaszcza, jeżeli zdecydujemy się na miejscowego przewodnika, który znakomicie orientuje się w zwyczajach Royal Family, można zauważyć kogoś ważnego, albo bodaj posłuchać jakiś bardzo intrygujących pałacowych plotek.

Podobnie ważnym miejscem jest kompleks budynków, w skład którego wchodzą legendarna wieża zegarowa Big Ben jak również Pałac Westminsterski. Pałac Westminsterski jest siedzibą brytyjskiej Izby Gmin, Izby Lordów i innych urzędów i wolno zwiedzić razem z przewodnikiem. Znajdująca się w sąsiedztwie neogotycka wieża z 1834 roku ma wysokość 96,3 metrów, a jej tarcze posiadają średnicę 7 metrów. Kolejnym historycznym zabytkiem, do którego prawdopodobnie zawiedzie nas przewodnik jest Opactwo Westminsterskie. To wielowiekowa najważniejsza katedra Wielkiej Brytanii, w której od 1066 r. odbywają się wszystkie koronacje angielskich władców i inne ważne królewskie uroczystości.

Budynek Tower of London sławny jest zasadniczo z tego, że przez wieki stanowił więzienie. Trudno było komukolwiek się z niego wydostać, bowiem jedyne wjazd znajdowało się nad Tamizą, dostać tam można było wyłącznie łódką. Współcześnie spektakularną atrakcję stanowi zlokalizowana tam prezentacja Klejnotów Królewskich. Przewodnik poprowadzi nas na pewno przez wiktoriański zwodzony most Tower Bridge, który jest kolejną pociągającą londyńską atrakcję turystyczną.

Na amatorów sztuki nowoczesnej oczekuje popularne muzeum Tate Modern, które przedstawia kolekcje od 1900 roku. Kolejną atrakcją jest taras widokowy znajdujący się na 10 piętrze budynku, z którego rozpościera się piękna panorama miasta. Jeśli pragnąłbyś ujrzeć Londyn z lotu ptaka, jednak z całkowicie innej perspektywy możesz wybrać się do Sky Garden. Stąd zauważysz cudowny widok na na Tower Bridge, The Shard oraz Tamizę. Jednakowoż słynne londyńskie Golden Eye nie ma sobie równych, bowiem to najwyższe na świecie podparte koło obserwacyjne o wysokości 135m. Można wsiąść w jedną z 32 przeszklonych kapsuł i słuchając wirtualnego przewodnika zachwycać się zmieniającą się panoramą miasta.

Niecodziennych atrakcji na pewno dostarczy przechadzka po londyńskich targowiskach. Niepowtarzalny koloryt Borough Market, najstarszego targu spożywczego w Londynie jest wyjątkowy w swoim rodzaju. Słynny Portobello Road Market to targ w stylu vintige. Mieści się tutaj całe mnóstwo oldschoolowych pubów, stoisk, kramów i pawilonów. Całkowicie odmienną atrakcję stanowi londyńskie Chinetown - w tym miejscu można spróbować i nabyć najdziwniejsze i najbardziej egzotyczne smakołyki na globie.

Londyn więc chowa bez liku tajemnic. Powinno się więc porządnie przygotować się do zwiedzania miasta. Istotne jest, ażeby rozpytać o dobrego przewodnika, który pokaże nie zaledwie te w największym stopniu znane atrakcje turystyczne, ale także zaprowadzi w inne, klimatyczne i charakterystyczne londyńskie zakątki.