Bez względu na porę roku nasze polskie góry cieszą się największą popularnością wśród turystów. Z wielką ochotą wyruszamy na południe kraju, by podziwiać najpiękniejsze widoki i poczuć niepowtarzalny górski klimat. Od lat najcenniejszą perłą wśród kurortów jest Zakopane, miasto leżące u samego podnóża Tatr. Podstawową zaletą tego miejsca jest możliwość skorzystania z wielu atrakcji turystycznych przez cały rok. W Zakopanem turyści spędzą bajeczny czas zarówno latem, jak i zimą. Różnorodność propozycji, z jakich może tu skorzystać dosłownie każdy, bez względu na swoje preferencje, wiek i oczekiwania, czyni z Zakopanego magicznym miejscem, do którego chce się nieustannie powracać. Co warto szczególnie zobaczyć w Zakopanem? Jak zorganizować czas sobie, dzieciom, znajomym, by odetchnąć pełnym zakopiańskim klimatem?

Zakopane nie tylko dla koneserów sztuki

Opisując Zakopane nie sposób nie wspomnieć o przepięknej architekturze i wspaniałej, pociągającej góralskiej kulturze. O samej kolebce zakopiańskiego stylu można dowiedzieć się odwiedzając jedno z najstarszych i największych w Polsce muzeów regionalnych – Muzeum Tatrzańskie, mieszczące się w ścisłym centrum. Wystarczy też nieco zboczyć z głównej ulicy, by zetknąć się z cudownymi śladami sztuki góralskiej. W Zakopanem bowiem pełno jest willi wybudowanych w góralskim stylu. Wśród nich znajduje się choćby ta na ulicy Kościeliskiej, postawiona według projektu Stanisława Witkiewicza, prekursora sztuki zakopiańskiej. Warto także zobaczyć Willę Harendę oraz Chałupę Gąsieniców Sobczaków. Zakopane prezentuje tak spektakularną klimatyczną architekturę, że nawet spacerując uliczkami pomiędzy posiadłościami można poczuć ten wspaniały nastrój góralskiej kultury.

Zakopane także dla dzieci

W Zakopanem każdy może spędzić cudownie czas, znajdują się tu także atrakcje dla najmłodszych turystów. Jeśli wybierasz się z rodziną i dziećmi, spodziewaj się, że lista atrakcji w Zakopanem jest ogromna. Na początek wybierzcie się do Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego. Następnie możecie dać się ponieść iluzji w Illusion House oraz zmienić perspektywę w Domu do góry nogami. Z dziećmi latem można się też wybrać do Aqua Parku lub na spływ pontonami. Ze starszymi rodzice mogą zaszaleć na quadach, hulajnogach, albo rowerach elektrycznych. Nieustanną popularnością jednak cieszy się podróż kolejką liniową na Gubałówkę, jedno ze wzniesień pasma górskiego, z którego roztacza się wspaniały widok na Zakopane i góry.

Zakopane dla przyjaciół i zakochanych

Zakopane to miejsce, do którego wybierają się także zakochani. Wspólne wyprawy szlakami górskimi lub relaksowanie się w termach jest o wiele przyjemniejsze, jeśli spędza się czas w ulubionym towarzystwie. W Zakopanem organizowane są klimatyczne wieczorki i góralskie biesiady z tradycyjnym pieczeniem barana na ognisku. Ponadto na głównej arterii miasta- Krupówkach oraz w pobliskiej odległości znajduje się całe mnóstwo góralskich gospód i restauracji serwujących regionalne jadło. Koniecznie trzeba spróbować wszystkich góralskich smaków, oscypka, bryndzy i bunca. Nigdzie indziej tak nie smakują, jak właśnie w Zakopanem.

Nie warto tracić czasu na zastanawianie się nad tym jak i kiedy przyjechać do Zakopanego. W Królowej Gór czekają na ciebie całoroczne atrakcje, bez względu na pogodę. Jedyne, o czym lepiej pamiętać to wcześniejsza rezerwacja swojego pobytu. Zakopane jest niezwykle popularnym kurortem, obleganym przez turystów. Warto znaleźć polecany apartament, w którym w komfortowych warunkach można spędzić czas. Apartamenty elkowyzakatek.com oferują nie tylko dogodną lokalizację, ale przede wszystkim wysoki standard wnętrz. Po dniu spędzonym wśród zakopiańskich atrakcji miasta, każdy gość z lubością zrelaksuje się w prywatnej saunie, czy jacuzzi. Nowoczesne, komfortowe przestrzenie apartamentów zapewnią doskonały, kameralny wypoczynek w trakcie pobytu w Zakopanem, królowej gór.