Nieustannie najpopularniejszym miejscem spędzania wakacji są nasze polskie kurorty. Chętnie wybieramy urlop w kraju nie tylko z uwagi na to, że nadal jest to opcja najbardziej atrakcyjna finansowo. Tegoroczne wakacje są wyjątkowe – słoneczne lato sprzyja odpoczynkowi na świeżym powietrzu. Końcówka zapowiada się równie pięknie, dlatego warto wykorzystać każdy wolny dzień, by skorzystać ze sprzyjającej aury i uroków polskich krajobrazów. Podpowiadamy dziś, jak najlepiej spędzić ostatnie tygodnie słonecznego lata w Polsce.

Namiot, biwak i busz

Dla tych, których pociąga leśna przygoda i lubią bardzo bliski kontakt z przyrodą najlepszą opcją będzie biwakowanie pod chmurką. Do takich wakacji jednak należy się rzetelnie przygotować. Trzeba zaopatrzyć się w odpowiedni ekwipunek oraz sprzęt biwakowy. Pod koniec lata noce są dość chodne, dlatego warto zabrać nieco cieplejszy śpiwór. Należy także rozwiązać kwestię higieny, toalety oraz kuchni. Spartańskie warunki jednak zawsze rekompensuje bliskość z naturą. Wokół zielona gęstwina, gdzieś w pobliżu chlupocząca woda strumienia lub jeziora, a w nocy pobliskie odgłosy leśnych zwierząt.

Z  miejsca na miejsce, jak globtroter

Podróżowanie kamperem po Polsce to także niezwykła przygoda. Nieustannie poznajesz nowe miejsca. Możesz swobodnie zwiedzać wszystkie najciekawsze miasta i parkować w pobliżu pięknych terenów zielonych. Należy jednak pamiętać, że to sposób dla tych, których nie męczy ciągłe podróżowanie. Mieszkanie w kamperze również wiąże się z akceptacją umiarkowanych warunków bytowych. Wakacje w kamperze także wymagają dość solidnego przygotowania, głównie w kwestii opracowania tras przejazdu, przystanków oraz utrzymania dobrego stanu technicznego pojazdu. Ale wolność, jaką daje swobodne zwiedzanie i podróżowanie kamperem po wybranych zakątkach Polski jest nieoceniona. Miłośnicy takiego sposobu spędzania urlopu z pewnością zdołają wykorzystać w pełni każdy dzień kończącego się lata.

Pod dachem, ale blisko natury

Najwięcej zwolenników jednak mają wakacje spędzone w nieco lepszych warunkach mieszkaniowych. Wybierając się na urlop pod koniec lata możemy rozważyć pobyt w schronisku, pensjonacie, hotelu lub apartamencie. Jeśli nie zależy ci na standardzie i komforcie wybierz pierwszą lub drugą opcję. Przebywanie w schronisku lub pensjonacie jednak wiąże się także z całkowitym brakiem intymności. Często toaleta i łazienka dostępna jest dla całego budynku, a atmosfera daleka jest od kameralnej. Jest to jednak dość tani sposób nocowania, dlatego cieszy się dużą popularnością. Pobyt w hotelu zapewnia znacznie lepsze warunki, ale wiąże się z wysokimi opłatami obsługi hotelowej. Często wymagane jest korzystanie z tamtejszej restauracji i nie ma możliwości organizacji posiłku w pokoju. Zupełnie odmienną, jak się okazuje znacznie atrakcyjniejszą opcją spędzania wakacji jest pobyt w apartamencie. Komfortowe, odpowiednio wyposażone apartamenty na wynajem zapewniają nie tylko wysoki standard, ale także pełną kameralność. W wielu różnorodnych apartamentach apart-center.pl mieszczących się w najpopularniejszym kurorcie Polski, w Zakopanem znajdzie się miejsce na odpoczynek zarówno dla pary, większej rodziny, jak i nawet siedmioosobowej grupy przyjaciół. Swobodny wybór lokalizacji w ścisłym centrum lub bliżej samych gór z pewnością zaspokoi oczekiwania każdego urlopowicza. Pobyt w nowoczesnym apartamencie może okazać się znakomitym sposobem na spędzenie końcówki wakacji i zapewni piękne wspomnienia z lata.