Wiosna to czas, gdy nareszcie można wyjść z domu i napawać się piękną, budzącą się do życia przyrodą. Jeśli urządzasz niedługi wyjazd na weekend, Polska proponuje bez liku wyśmienitych niespodzianek, które wskazane jest zobaczyć. Opiszmy parę propozycji na fascynujące wiosenne eskapady.Pierwszym miejscem, jakie wskazane jest zwiedzić są Bieszczady. To piękne góry, w których można zaplanować dnie na włóczęgach i obserwacji dzikiej przyrody. Na specjalną uwagę zasługują takie zakątki, jak Tarnica, Połonina Wetlińska czy Rezerwat Biosfery "Karpaty wschodnie". Oprócz wspaniałych krajobrazów, w Bieszczadach można też spróbować regionalnej kuchni i zapoznać się z kulturą góralską.

Wskazane jest też wspomnieć o Szlaku Orlich Gniazd, który to prowadzi szlakiem zamków postawionych w XII i XIII wieku. Bezspornie tutaj zdołasz wyczuć atmosferę średniowiecznej epoki jak również widzieć z bliskiej odległości atrakcyjne zabytki architektoniczne.Innym urokliwym miejscem, który należałoby odwiedzić, jest Pieniński Park Narodowy. To obszar, gdzie można zachwycać się skalnymi krajobrazami oraz popłynąć kajakiem na Dunajcu. Na wiosnę park prezentuje się w pełnej krasie, a mnogie trasy turystyczne inspirują do wędrówek.

Wybitnie intrygującym miejscem jest Dolina Baryczy. To region, który słynie z rewelacyjnych widoków jak również przeróżnej fauny i flory. Szczególnie przyciąga tu Park Krajobrazowy Doliny Baryczy a także rezerwat przyrody "Stawy Milickie", w którym można zobaczyć mnóstwo gatunków ptaków.

Jeśli wolisz Pomorze, podpowiadamy, że odwiedzić Trójmiasto. To miejsce, gdzie sprzęgają się zamierzchłe czasy, kultura oraz przecudowne widoki. Na uwagę zasługują takie miejsca jak Sopot z uroczą promenadą nadmorską, Gdynia z portem oraz Muzeum Marynarki Wojennej. Jeśli jesteś wielbicielem dawnych dziejów, bezwględnie powinieneś zwiedzić Gdańsk. To miasto, od którego zaczęła się II wojna światowa oraz Solidarność. Powinno się dodatkowo zobaczyć takie zakątki jak Muzeum II Wojny Światowej, Długi Targ lub Stocznia Gdańska. Gdańsk to też miasto kultury, gdzie znajdują się mnogie teatry, muzea a także galerie sztuki.Nasz kraj proponuje multum interesujących atrakcji, jakie należałoby zobaczyć w okresie wiosennych wypadów weekendowych. Obojętnie, czy interesujesz się dawnymi dziejami, kulturą czy naturą, bezspornie wyszukasz coś dla siebie. Pamiętaj jednak, ażeby zawsze dbać o swoje bezpieczeństwo i respektować przyrodę. W ten sposób będziesz mógł cieszyć się wiosną w pełni i z uśmiechem na twarzy powracać do codzienności.