Alarmy są w dzisiejszych czasach nadzwyczaj istotnym i popularnym sposobem ochrony lokalu biznesowego. Wskazane jest zatem dowiedzieć się jak ochraniają one nasze dobra.

Istnieją przeróżnego typu instalacje, najprostsze oraz najpopularniejsze działają w oparciu o detektor ruchu. Nieskomplikowana fotokomórka zainstalowana w rogach pomieszczenia umożliwia dostrzeżenie intruza w obiekcie chronionym. Ta metoda rejestrowania sytuacji jest najłatwiejsza jednakże ma jedną wadę, to jest wielokrotnie są to alarmy błędne. Ponieważ rejestruje ruch to może być tak, że uruchomi się z uwagi na mysz czy spadające pudełko z szafki. Nie w każdej firmie akurat taki model alarmu się sprawdzi.

Duża część firm decyduje się na montowanie alarmów, połączonych z oknami oraz drzwiami. Włączenie alarmu zachodzi na skutek otworzenia lub zbicia okien. Bywa to całkiem efektywna metoda ochrony, lecz jej zamontowanie jest dość droga oraz zajmuje sporo czasu. Na domiar tego, w filmach sensacyjnych wynajdziemy dużo przeróżnych sposobów jak takie alarmy omijać. Pożądane byłoby zatem nie szczędzić na alarmach, trzeba być wyposażonym w niebanalną instalację, a nie pierwszy lepszy towar z półki w sklepie elektronicznycm.