Dzisiejsze miejsce pracy bardzo różni się od typowej przestrzeni biurowej z przeszłości. Technologia całkowicie zmieniła sposób pracy. Teraz możesz komunikować się i współpracować ze swoimi współpracownikami i klientami z dowolnego miejsca. Wirtualne przestrzenie biurowe stały się powszechne, a cyfrowe narzędzia współpracy są obecnie niezbędne w każdej firmie. Zmiany te miały duży wpływ na wygląd i funkcjonalność biur. Czy Twoja firma jest gotowa na modernizację środowiska biurowego, aby sprostać potrzebom dzisiejszych profesjonalistów? Oto 6 wskazówek, jak osiągnąć bardziej nowoczesną przestrzeń biurową.

Elastyczność kluczem do przyjaznego biura

Pierwszą rzeczą, którą firmy muszą rozważyć przy projektowaniu nowoczesnego biura, jest elastyczność. Nowe środowiska biurowe muszą być zaprojektowane z myślą o zmianach. Biuro powinno być przystosowane do przyszłych potrzeb, jak również do zmieniających się stylów pracy pracowników. Podczas projektowania nowego biura, rozważ, jak technologia może być zintegrowana z przestrzenią, aby ułatwić elastyczne style pracy. Warto również zastanowić się, jak można zmienić układ przestrzeni, aby dostosować ją do różnych konfiguracji zespołów, a nawet różnych funkcji.

Komunikacja z pracownikami

Warto zauważyć, że szczęście pracowników jest bezpośrednio związane z ich zadowoleniem ze środowiska biurowego. Pracownik, który lubi swoją przestrzeń biurową, z większym prawdopodobieństwem będzie wykonywał pracę wyższej jakości i pozostanie w organizacji na dłużej. Ludzie spędzają w biurze dużą część swojego życia. Aby uczynić to doświadczenie jak najbardziej przyjemnym, menedżerowie powinni stworzyć środowisko biurowe, które wspiera współpracę i sprzyja poczuciu wspólnoty. Nadając ton biuru już na samym początku, można stworzyć przestrzeń, do której pracownicy będą chętnie przychodzić każdego dnia. Może to wymagać wprowadzenia pewnych zmian w układzie, dodania nowych mebli, a może nawet zmiany koloru farby.

Jak nowoczesne meble biurowe tworzą przestrzeń biurową

Podczas projektowania nowej przestrzeni biurowej ważne jest, aby wybrać meble, które będą trwałe, stylowe i systemowo spójne. Wybierając nowoczesne meble biurowe, możesz wybierać spośród wielu różnych serii i wariantów, a także materiałów, w tym metalu, drewna i elementów tapicerowanych. Ważne aby zaplanować umeblowanie w sposób spójny, najlepiej posługując się jedną serią producenta mebli. Sprawi to, że biuro stanie się projektem, a nie zbitkiem przypadkowych mebli. Dobre meble biurowe są zazwyczaj zaprojektowane z myślą o długiej żywotności. Ważne jest także aby zastosowane materiały nie nosił śladów zużycia nawet po wielu latach użytkowania w surowych warunkach biurowych.
W przypadku mebli biurowych warto wybierać styl minimalistyczny gdyż na dłużej zachowa on nowoczesny wygląd i będzie z powodzeniem spełniać wymagania pracowników i klientów.
Wygoda w biurze jest często niedocenianym argumentem przy wyborze umeblowania biurowego. Przestrzeń biurowa to jednak nie tylko praca, ale także środowisko życia. W pracy spędzamy połowę swojego czasu. Nowoczesne meble biurowe mogą być zaprojektowane tak, aby były zarówno stylowe, jak i ergonomiczne. Dzisiejsze meble biurowe mają wbudowaną funkcjonalnością, która ułatwia życie pracownikom. Na przykład wiele biurek i stołów w biurach ma dziś wbudowany system elektryczny, który pozwala pracownikom podłączyć laptopy i inne urządzenia. Systemy prowadzenia kabli, ustawianie wysokości blatu czy siedziska, łatwa instalacja oświetlenia. Nowoczesne meble daleko odeszły od swoich przodków służących jedynie do pracy. Szukasz nowoczesnych i funkcjonalnych mebli biurowych? Sprawdź ofertę www.jardwaw.pl

Używaj materiałów przyjaznych środowisku

Warto pamiętać, że materiały, które wybierzesz do swojego biura, mogą mieć duży wpływ na środowisko. Wybór ekologicznych nowoczesnych mebli biurowych może pomóc Ci zmniejszyć ogólny ślad węglowy Twojej firmy. Wiele ekologicznych mebli biurowych jest wykonanych z odzyskanych materiałów. Kiedy wybierasz meble wykonane z materiałów odzyskanych, ponownie wykorzystujesz materiały, które w przeciwnym razie skończyłyby na wysypisku śmieci. Ekologiczne meble są również wykonane z nietoksycznych materiałów, które pomagają zapobiegać zanieczyszczeniom wewnątrz pomieszczeń. Wybierając ekologiczne meble biurowe, pamiętaj, że etykieta ekologiczna może się różnić w zależności od producenta. Dobrym pomysłem jest wybór mebli o niskiej lub zerowej emisji VOC. VOC to skrót od Volatile Organic Compounds i są to substancje chemiczne, które są uwalniane do powietrza podczas procesu produkcyjnego. Te substancje chemiczne mogą powodować reakcje alergiczne, bóle głowy i podrażnienie oczu u pracowników, którzy pracują w biurach z meblami emitującymi VOC.

Oświetlenie to klucz do przyjaznego biura

W przeszłości biura były zazwyczaj słabo oświetlone, ze świetlówkami nad głową. Było to częściowo spowodowane tym, że wiele firm musiało oszczędzać energię. Teraz jednak oświetlenie ledowe może jednocześnie dobrze wyglądać jak i wymagać znacznie mniej energii. Badania wykazały, że jaśniejsze światło prowadzi do zwiększenia poziomu energii i motywacji u pracowników. Jest to szczególnie prawdziwe w godzinach pracy, kiedy nie ma światła słonecznego. Aby stworzyć bardziej przyjazne środowisko biurowe, firmy powinny rozważyć instalację oświetlenia LED. Oświetlenie LED emituje jasne światło bez generowania dużej ilości ciepła, co oznacza, że może być włączone w godzinach pracy, nie powodując duszności pracowników. Oświetlenie LED jest również niezwykle energooszczędne, co oznacza, że firmy mogą zaoszczędzić pieniądze instalując je w biurze.

Korzystaj z systemów zdalnej współpracy

Ponieważ coraz więcej osób pracuje zdalnie, firmy muszą upewnić się, że ich środowiska biurowe sprzyjają wirtualnej współpracy. Zaprojektuj swoją przestrzeń biurową w sposób ułatwiający współpracę zarówno osobistą, jak i zdalną. Niektóre firmy mogą zdecydować się na wydzielenie osobnych stref do współpracy osobistej i zdalnej. Alternatywnie, można zaprojektować biuro w taki sposób, aby każdy z pracowników miał możliwość wykonywania spotkań zdalnych, używania narzędzi współpracy, takich jak wirtualne tablice i oprogramowanie do wideokonferencji bez przeszkadzania innym członkom zespołu. Pozwoli to pracownikom zdalnym poczuć się częścią zespołu i zachęci do komunikacji twarzą w twarz, nawet jeśli członkowie zespołu nie znajdują się w tej samej lokalizacji.

Rodzaj mebli biurowych, które wybierzesz, będzie miał znaczący wpływ na wygląd i funkcjonalność przestrzeni biurowej. Podczas projektowania nowej przestrzeni biurowej pamiętaj o tych 6 wskazówkach, które pomogą Ci osiągnąć bardziej nowoczesne środowisko biurowe.