Rejestracja czasu pracy to regulowany przepisami prawa obowiązek przedsiębiorcy. Nie jest to jednak działanie pozbawione sensu. Pozwala bowiem precyzyjnie określić godziny aktywności zatrudnionych osób i sprawnie obliczyć adekwatne wynagrodzenie. Automatyzacja tego procesu umożliwia zaś ograniczenie konieczności przechowywania papierowej dokumentacji. Dowiedz się, dlaczego warto postawić na czytnik kart zbliżeniowych biosys.

Dlaczego warto się zdecydować na rejestrację czasu pracy?

Prowadzenie ewidencji przepracowanych godzin to dobry sposób, aby unormować stosunki panujące w firmie. Pracownicy za pomocą kart zbliżeniowych (lub w inny sposób) sygnalizują, że pojawili się na terenie przedsiębiorstwa, a operatorzy systemu rejestracji czasu pracy zyskują wgląd w ich aktywność. Dzięki temu ewidencjonowane są wszystkie nieobecności, spóźnienia, ale również przepracowane nadgodziny. Pracownik jest bardziej zmotywowany do pracy, a równocześnie ma gwarancję, że jego prawa będą przestrzegane i wynagrodzenie, które otrzyma zostanie uczciwie wypłacone. Pracodawca zaś nie musi pilnować podwładnych osobiście ani zatrudniać do tego dodatkowych osób. To umożliwia ograniczenie kosztów i optymalizację procesów.

Dlaczego warto wprowadzić karty zbliżeniowe?

Wśród możliwych sposobów identyfikacji pracowników znajdują się karty zbliżeniowe. Oprócz nich można zdecydować się także na wprowadzenie kodów PIN lub rozwiązań opartych o dane biometryczne. Czytnik kart zbliżeniowych sprawdzi się najlepiej w dużych zakładach produkcyjnych. Tam, gdzie pracowników jest wielu liczy się przede wszystkim szybkość i efektywne działanie systemu. Rejestrator czasu pracy na karty znajdzie również zastosowanie w miejscach, gdzie jest duża rotacja zatrudnionych osób. Wejdź na stronę Biosys i zainteresuj się możliwymi rozwiązaniami w tym zakresie, aby zdecydować się na najlepiej dopasowane do charakteru prowadzonej przez Ciebie działalności. W razie problemów skontaktuj się z nami, a udzielimy wszystkich najważniejszych informacji.