Samsung Galaxy S7Na rynku nowoczesnych telefonów istnieje wielu producentów, którzy oferują całą gamę swoich produktów. Dobór odpowiedniego smartfona nie należy do najprostszych. Ceny smartfonów wahają się niemal od 200 zł nawet do 5000 zł. Naturalnie są także smartfony, których wartość osiąga kwoty mln euro. O takiej cenie przesądza luksusowe wykonanie ich na przykład ze złota, lub upiększanie ich kamieniami szlachetnymi.

Do najpopularniejszych producentów, którzy stanowią nowe trendy można zaliczyć firmy takie jak Sony, LG, Apple, Microsoft lub Samsung.

W przypadku koreańskiej firmy ostatnimi czasy odbyła się premiera ich najnowszego smartfona z topowej serii S, czyli Galaxy S7. Jest to siódma odsłona czołowego modelu Samsunga. Smartfon jest już ogólnie dostępny na rynku i przyciąga nabywców nie tylko swoją stylistyką, lecz i specyfikacją. Sprzęt obsługuje nowy Android 6.0 Marshmallow. posiada także 4 GB pamięci ram oraz ośmiordzeniowy procesor. Wbudowana pamięć posiada 32gb i zupełnie wystarczy . Dla bardziej wymagających Samsung dał możliwość rozbudowy pamięci o kolejne 200gb. Ekran ma 5.1 cala, wykonany jest w technologii Super AMOLED i jest odporny na wodę. Samsung podobnie jak reszta firm położył ogromny nacisk na aparat. Fotografie robione Galaxy S7 są bardzo ostre, a kolory bardzo realnie oddają fotografowane otoczenie. Przedni aparat posiada matrycę 5 mpix, a tylny posiada 12 mpix. Tak jak ostatni model S7 można ładować bezprzewodowo.

Na rynku możemy znaleźć wiele przeróżnych gadżetów i akcesoriów do nowego smartfona. Swoim wyglądem i mocą telefon może swobodnie konkurować z produktami innych producentów i wytyczać nowe standardy.