Smartfony kojarzą ci się przede wszystkim z takimi markami jak Apple, Samsung czy LG lub Sony? To tylko niewielki wycinek tej bogatej branży, w której działa znacznie więcej producentów o mniej rozpoznawalnych markach. To jednak nie odstrasza klientów, ponieważ sprzedaż takich urządzeń ciągle rośnie.

Często mówimy, że tak naprawdę w przypadku markowych telefonów płacimy nie tyle za samo urządzenie, co właśnie za markę. Właśnie dlatego telefony Apple czy Samsung – dwóch liderów w branży – kosztują dość dużo, zwłaszcza wtedy, gdy interesują nas najnowsze modele. Gdy nie chcemy jednak wydawać sporo, a przy tym korzystać z nowoczesnego telefonu, dobrym pomysłem będzie model takich marek, których nie zobaczymy najczęściej w popularnych sklepach z elektroniką.

Co oferują producenci tanich smartfonów?

Jedną z marek oferujących tanie smartfony na rynku polskim, jest Manta. W jej ofercie znajdziemy pełną gamę zaawansowanych urządzeń mogących pochwalić się świetnymi parametrami technicznymi – wydajnymi procesorami, dużą ilością pamięci, bardzo dobrymi kamerami, wyświetlaczami w wysokiej rozdzielczości oraz wytrzymałymi bateriami.

Ceny smartfonów Manta zaczynają się już od około 120 złotych, natomiast za modele z serii Premium, czyli wyższej jakości wykonania oraz o lepszych parametrach zapłacimy około 450 złotych. W porównaniu z przodującymi, rozpoznawalnymi markami, ceny są naprawdę bardzo atrakcyjne, a taki tani smartfon wcale nie będzie pozostawał w tyle za wieloma flagowymi modelami.

Kiedy tani smartfon to dobry wybór?

Gdy wobec tego nie lubisz przepłacać, a przy tym zależy ci na dobrych parametrach smartfona, tanie modele mniej znanych producentów zasługują na szczególną uwagę.

Warto przy tym wskazać, że kupując je od polskich firm, nie musimy narażać się na problemy związane z wysyłką z innych krajów, na przykład z Chin, gdzie swoje telefony kupuje coraz więcej Polaków. Nawet wtedy, gdy z naszym telefonem coś się stanie i będzie on wymagał naprawy, wygodniej jest załatwić wszystko z polską firmą. W przypadku marki Manta dla modeli Premium możemy liczyć na pomoc serwisową w systemie door-to-door.