Do czego służy telefon? Do rozmawiania z przyjaciółmi, rodziną, znajomymi, po prostu do kontaktu z innymi ludźmi, ze światem. Poza dzwonieniem daje nam również możliwość wysyłania wiadomości tekstowych, czy też na przykład zdjęć, a nawet filmików video. Do tego przy użyciu naszego aparatu telefonicznego możemy również zagrać w gry, czy połączyć się z daną, wybraną przez nas stroną internetową, aby na przykład uzyskać znajdujące się na niej, przydatne informacje. Jak w tym wszystkim odnajdują się seniorzy. Jaki telefon jest dla nich najlepszy?

Technologia dla każdego

Wydawałoby się więc, że telefony komórkowe, a przynajmniej te bardziej zaawansowane technologicznie, będą domeną ludzi młodych i to właśnie oni bardziej zainteresują się nowinkami technologicznymi. Nic jednak bardziej mylnego. Zarówno osoby młode, jak i te nieco starsze nie mają zupełnie nic przeciwko korzystaniu ze zdobyczy najnowszych technologii, o ile oczywiście zostaną one im podane w przystępnej dla nich formie.

Jaki więc będzie najlepszy telefon dla seniora i który to model pomoże naszemu dziadkowi, czy też naszej babci swobodnie komunikować się z rodziną i przy okazji może nawet zapoznać się ze światem Internetu?

najlepszy telefon dla seniora 1

Duży wyświetlacz, widoczne przyciski

Taki telefon z pewnością powinien posiadać nieco większe przyciski niż nasz, gdyż wzrok osób w wieku nieco starszym ulega pogorszeniu. Do tego przydałby się również jakiś większy wyświetlacz, aby nasz członek rodziny nie miał na przykład problemów z odczytaniem tego, co właśnie wysłaliśmy mu w naszej wiadomości tekstowej, czyli w tak bardzo popularnym SMS-ie.

najlepszy telefon dla seniora 3

Prosty interfejs

Do tego telefon taki powinien również posiadać dosyć prosty interfejs, tym bardziej, jeżeli jest to pierwszy telefon komórkowy dla naszej bliskiej osoby. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby potem zakupić dla niej dużo bardziej skomplikowany sprzęt, chodzi jedynie o to, by taka osoba nauczyła się podstawowych funkcji, a potem może przejść już do tych nieco bardziej zaawansowanych zadań.

Poza tym pamiętać oczywiście należy o dosyć dobrej baterii, bo nawet młoda osoba może w natłoku zajęć zapomnieć o naładowaniu telefonu, a co dopiero ktoś w wieku nieco bardziej podeszłym. Dlatego najlepiej będzie, jeżeli bateria w takim telefonie wytrzyma więcej, niż jeden, czy też dwa dni. Sama konstrukcja aparatu powinna być oczywiście bardzo wytrzymała, ma jednak to być cecha nie tylko komórek dla seniora, ale i aparatów telefonicznych w ogóle.

Uzbrojeni w te kilka porad możemy śmiało ruszać na łowy do sklepu.