Chyba każdemu zdarza się marny dzień, czasem nawet gorsze kilka dni czy cały tydzień. Istnieje natomiast 7 znaków, które mogą znamionować depresję lub inne zaburzenia natury psychicznej. Jeśli widzisz, że któreś z nich dotyczą ciebie prędko skorzystaj z usług terapeuty. W takich sytuacjach przynieść ulgę może sprawdzony psycholog. Lublin to miasto, gdzie bez problemu znajdziemy specjalistę.

Poniżej lista niepokojących symptomów, które powinny skłonić Cię do wizyty w poradni psychologicznej:

Samobójcze myśli. Gdy tylko zdarzy ci się myśleć, że twoja egzystencja utraciło wszelaką wartość i że nie ma już sensu w dalszym ciągu żyć, jeśli na poważnie myślisz o pozbawieniu się życia, nie zwlekaj, idź bezzwłocznie do psychoterapeuty, który będzie mógł udzielić ci koniecznej pomocy.

Kolejnym symptomem, jaki powinien wzbudzić twój niepokój jest poczucie beznadziejności życia. Pomoc psychoterapeuty jest konieczna wtedy, kiedy czujesz, że nic Cię już w życiu nie czeka, iż dalsza egzystencja nie ma sensu.

Jeżeli twój stan emocjonalny uniemożliwia Ci pracę to następny powód do udania się na konsultację do psychologa. Oczywiście zdarza się tak, że doznajemy jakieś życiowe trudności dotyczące jakiejś wielkiej straty, bądź śmierci najbliższej osoby i to sprawia, że ciężko skupić się na pełnionej pracy. Jednakże jeśli niezdatność do pracy nie wynika bezpośrednio z zaznawanej sytuacji trzeba udać się po pomoc.

Tym co winno zaniepokoić jest pojawienie się zaburzeń snu. Szczególnie zwrócić uwagę trzeba na sytuacje powtarzające się według wzorca, takie jak przebudzanie się o tej samej porze każdej nocy czy niemożność zaśnięcia każdego wieczoru. Bezsenność i zaburzenia snu bywają jednym z symptomów depresji.

Alarmujące są także wszelkie zmiany łaknienia. Zarówno zmniejszenie łaknienia, czy nawet obrzydzenie do jedzenia jak i objadanie się, podwyższone łaknienie bywają przejawami trudności natury psychicznej. Jeżeli nie kontrolujesz swego apetytu pójdź po wsparcie do psychoterapeuty.

Nie zwlekaj z wizytą u psychologa także wówczas, gdy męczą cię zmiany nastroju trwające wiele tygodni. Nie ignoruj przedłużających się okresów przenikliwego lęku, smutku bądź gniewu.

Następnym symptomem, który winien skłonić cię do konsultacji jest wycofanie się z życia. Gdy odczuwasz trudności z spełnianiem zadań, które dotąd nie były dla Ciebie problemem, jeśli doświadczenie braku energii powoduje, iż powoli wycofujesz się z codziennych działań, koniecznie udaj się po wsparcie psychologa.

Zdrowie psychiczne jest tak samo istotne jak zdrowie fizyczne, stąd powinno się zwracać uwagę na wszelkie zmiany w naszym zachowaniu i reagować, kiedy odczuwamy, iż samodzielnie już nie dajemy rady. Konsultacja u psychoterapeuty nie boli, a podjęta terapia z pewnością pomoże.