W nowoczesnym zabieganym i obfitującym w mnóstwo rozproszeń świecie, ćwiczenie świadomej obecności stała się bardzo cennym sposobem dla wielu osób. Uważność, określana również jako mindfulness, to kunszt egzystowania na wskroś obecnym i świadomym w chwili obecnej. Jest to umiejętność, która zapewnia nam okazję zatrzymania się, spojrzenia wewnątrz siebie i weseleniasię ze wszystkiego, co nas otacza.

Z jakiej przyczyny mindfulness jest tak znacząca? Nade wszystko dopomaga nam przywrócić równowagę w natłoku codziennych zadań i uciążliwych kwestii. Poprzez wprawę uważności możemy wyuczyć się walki z negatywnymi myślami i uczuciami, a także upodobać sobie malutkie, codzienne uciechy. Jest to również sprawne narzędzie w zmniejszeniu zdenerwowania i poprawieniu ogólnego nastroju.

Pozytywne skutki płynące z doświadczenia uważności są liczne. Testy wykazują, iż systematyczne wykonywanie mindfullness może wspomóc w poprawieniu koncentracji, zminimalizowaniu objawów nerwicy i melancholii, zwiększeniu wytrzymałości na stres a także pokrzepieniu związków interpersonalnych. Świadomość chwili instruuje nas o afirmacji tego, co znajduje się wokół, bez taksowania i protestu. Daje nam sposobność zanurzenia się w chwili aktualnej, czucia uciechy ze banalnych obowiązków i doceniania powabu w otaczającym świecie.

Jakim sposobem zacząć rutynę mindfullness? Jest mnóstwo różnych sposobów i podejść do uważności, jakkolwiek drogą jest regularność i uporządkowanie miejsca w naszym codziennym egzystowaniu na tę rutynę. Powinniśmy rozpocząć od łatwych ćwiczeń jak na przykład koncentracja na oddechu, racjonalne jedzenie czy spacerowanie z pełną uwagą. Występują również dogodne aplikacje mobilne jak również zasoby online, które są w stanie nam pomóc w rozpoczęciu rutyny uważności.

Istotne, że świadomość chwili będzie naszym powszednim kursorem, przewodzącym nas przez nasze egzystowanie. Niech doświadczenie uważności prowadzi do głębszej samoświadomości, zrozumienia i stosunku do siebie i pozostałych ludzi . Zawierz mindfullness i podaruj sobie moment na zauważanie. Nie zapominaj, że mindfulness to wyprawa, a nie zamysł. Istotne jest bycie wytrwałym i dobrodusznym dla siebie podczas doświadczenia.

Przez praktykę uważności jesteśmy w stanie wynaleźć samokontrolę, rozkosz i pełnię w naszym dynamicznym trwaniu. Zachęcamy Cię do rozpoczęcia swojej historii z uważnością już dziś i do odszukania, w jaki sposób ta rutyna jest w stanie dostarczyć pozytywne transformacje w Twoim istnieniu.

Pozostań obecny, bądź uświadomiony, pozostań uważny i afirmuj urok i harmonię, które płyną z tego procesu.