Jak znacząco zmieniło się nasze życie za sprawą Internetu oraz cyfryzacji wiedzą niemal wszyscy. Dawniej taki technologiczny skok odbywał się na przestrzeni wieków. Natomiast dla przykładu od momentu wyprodukowania pierwszego telefonu komórkowego i wypuszczenia go na rynek sprzedaży po obecne smartfony oraz tablety minęło nieco ponad 25 lat.

Na dobrą sprawę taka ogromna przemiana dokonała się na przestrzeni dosłownie kilkunastu lat. Odmieniło się nie tylko nasze życie na co dzień, ale również nasze domy. Posiadanie Internetu nie jest już przywilejem dla bogatych, lecz staje się pomału jednym z kluczowych mediów, na jakie nas interesują. Ciężko sobie wyobrazić posiadanie komputera, notebooka, tabletu czy smartfona nie mając dostępu do Internetu.

Niemal w każdym domu, który posiada dostęp do Internetu znajduje się router. Urządzenie to służy do tworzenia tak zwanej sieci bezprzewodowej, a dzięki podpięciu routera do sygnału Internetu każde urządzenie podłączone do sieci dostanie dostęp do Internetu. Z wykorzystaniem takiego rozwiązania korzystamy z Internetu niemal w każdym pomieszczeniu. Na domiar tego jeśli posiadamy inteligentne rozwiązania w domu możemy sterować pewnymi elementami znajdując się setki kilometrów od domu. Nawadnianie kwiatów, wyłączanie albo włączanie ogrzewania, zamykanie okien. Te czynności można zrobić zdalnie ze smartfona mając oczywiście dostęp do sieci z internetem. Posuwając się dalej możemy odbierać powiadomienia od naszej lodówki, która będzie informować kiedy braknie któregoś istotnego produktu. Możliwości jest faktycznie wiele.