Ekologiczny i nowoczesny wóz drukowany w 3D ma być lekki i szybki. mając na uwadze na niski poziom spalania uchodzić ma za auto ekologiczne. Chodzi o Shell Concept Car, którego części drukowane są w 3D.

Shell Concept Car zbudowany został przez firmę Shell oraz Geo Technology w wyniku „Project M". Według Centrum Druku 3D konstruktorzy auta bazowali na projekcie z 2010 roku autorstwa Gordona Murray'a. The Shell Concept został sporządzony z myślą o zminimalizowaniu poziomu zużytkowania energii. Szacuje się obniżenie zużytkowania energii o 34% w porównaniu z typowymi samochodami miejskimi.

Druk 3D umożliwił zbudowanie niewielkiego samochodzu miejskiego. Spalanie pojazdu utrzymuje się na poziomie 2, 64 l na 100 kilometrów, zakładając średnią prędkość na poziomie 70 kilometrów na godzinę. Nadwozie auta stworzone zostało z włókna węglowego. Materiał ten poddawać możemy recyklingowi. Samochód skonstruowany został z myślą dla trzech pasażerów, jego wymiary to 1,5 m na 2,5 m. Jego waga to jedynie 550 kilogramów. Należy podkreślić, że Gordon Murray zaprojektował wiele pojazdów wyścigowych. W jego dorobku są auta takie jak T. 25 czy McLaren F1. Są one czynnikiem inspirującym pracowników w czasie przygotowywania lekkiego jak również nowoczesnego Shell Concept Car. Pomiary pokazują, że pojazd ten potrafi uzyskać prędkość maksymalną na poziomie 156 km na godzinę. Auto w niecałe 15,8 sekundy rozpędza się do prędkości 100 km/h. Gordon Murray jest zdania, że Shell Concept Car będzie nie tylko wozem spełniającym standardy teraźniejszych czasów, lecz także swojego typu modelem do naśladowania przy konstruowaniu kolejnych pojazdów energooszczędnych.