Znajomość języków obcych to jedna z najważniejszych obecnie korzyści. Pomaga nawiązywać kontakty z innymi, jak i swobodnie komunikować się za granicą. Umiejętność porozumiewania się w języku angielskim jest przydatne zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Jeśli chcemy nauczyć się odpowiednio języka, powinniśmy zdecydować się na szkołę angielskiego. Czym kierować się podczas wyboru takiego miejsca?

Kurs angielskiego

Decydując się na uczęszczanie do szkoły językowej, musimy dokładnie zapoznać się z ofertą edukacyjną danej placówki. Mowa oczywiście o wyborze kursów angielskiego. Wiele szkół oferuje zajęcia dla różnych grup wiekowych, co jest niewątpliwie największą zaletą:

 • kursy dla dzieci,
 • kursy dla młodzieży
 • kursy dla studentów,
 • kursy dla dorosłych,
 • kursy dla seniorów.

W dodatku często możemy spotkać się ze specjalistycznymi zajęciami, np. dla ośmioklasistów, intensywne, on-line, konwersacyjne czy kursy maturalne. Oprócz tego w ofercie szkoły mają także lekcje dla firm (najczęściej z zakresu Business English). Z pewnością osoby, które chcą zdawać certyfikaty językowe także znajdą coś dla siebie. Najpopularniejsze egzaminy to FCE, czy CAE. W zależności od poziomu nauczania i stopnia zaawansowania możemy zdecydować się na kursy angielskiego.

Wybór szkoły językowej

Na nauce, szczególnie języków obcych, nie powinno się oszczędzać. Dlaczego? Miejmy na uwadze fakt, że angielski może przynieść nam wiele korzyści, które z czasem będziemy dostrzegać. Lektor obecny na zajęciach pomoże nam szybko uczyć się, a także eliminuje powstałe błędy. Szkoły językowe oferują również lekcje indywidualne, jak i w grupach. Jednak, jeśli decydujemy się na drugie rozwiązanie ważne, aby grupy te były mniejsze. Nauka wówczas jest o wiele bardziej komfortowa. Sprawdź, czy placówka weryfikuje postępy uczestników, a także czy proponuje przeprowadzanie testów sprawdzających. Jaka powinna być dobra szkoła językowa?

 • Specjalizuje się w nauce jednego lub dwóch języków,
 • Doświadczona i różnorodna kadra,
 • Przeprowadza kursy przygotowujące do egzaminów lub jest ośrodkiem egzaminującym,
 • Weryfikuje postępy kursantów,
 • Cechuje się różnorodnością kursów pod względem wiekowym, stopnia zaawansowania, czy poziomie.
 • Oferuje kursy w małych grupach lub indywidualnie.

Szukasz dobrej szkoły językowej? Szkoła angielskiego Speak Up to idealne rozwiązanie, jeśli zależy Ci na nauce języka sprawnie i skutecznie. Elastyczny grafik i wiele kursów dostępnych dla każdego to tylko część zalet tej placówki.

Nauka angielskiego – korzyści

Z pewnością nauka języka angielskiego niesie za sobą kilka ważnych korzyści. To przede wszystkim korzyści zawodowe – zmiana miejsca pracy, wyjazd za granicę do pracy, czy lepsze stanowiska i kontakt z klientami. Zaletą jest również swobodne podróżowanie i porozumienia się z obcokrajowcami, czy kontakt z rodziną za granicą. Często języka uczą się osoby, które zamierzają studiować na zagranicznych uniwersytetach.

źródło zdjęcia: freepik.com