Jest duże grono osób, które chcą zarabiać pieniądze bez przymusu częstego opuszczania mieszkania. Dotyczy to przede wszystkim niepełnosprawnych, mam wychowujących małe dzieci jak również osób, które mieszkają w oddaleniu od ośrodków miejskich.

Jak się okazuje aktualnie mamy sporo możliwości pełnienia takiej pracy w domu. Tym sposobem w zakresie działalności gospodarczej albo na umowy o dzieło mogą pracować: programiści, tłumacze, pisarze, dziennikarze, informatycy, projektanci. Można też założyć swoją niewielką domową firmę i prowadzić handel, przygotowywać rękodzielnictwo albo żyć z reklam zamieszczanych na blogach. Dodatkowa opcja to domowe chałupnictwo, tutaj natomiast należy uważać, gdyż jest wiele nieuczciwych firm na rynku. W swoich czterech ścianach mogą również pracować osoby, piszące na zamówienie teksty oraz artykuły.

Okazuje się, że korzystając z tych wielu sposobów jesteśmy w stanie zarabiać dosyć dobre pieniądze a równocześnie znajdować się blisko rodziny. Każdy, kto ma wolę pracować w mieszkaniu i akceptuje powiązaną z tym izolację i potrzebę samodzielności winien posmakować takiej odmiany pracy.