Każda pasja wymaga zaopatrzenia się w odpowiednie elementy, które pozwolą ją realizować. Podobnie jest w przypadku tworzenia modeli różnego rodzaju. Oczywiście potrzebne są gotowe zestawy, będące podstawą do stworzenia modelu. Oprócz tego z całą pewnością przydadzą się także inne, dodatkowe elementy. Pozwalają one uzupełnić zestaw, urozmaicić budowany model lub być po prostu alternatywą, jeśli jakiś element zgubi się lub zniszczy. Gdzie można znaleźć takie elementy?

Sklep modelarski miejscem, gdzie można znaleźć wszystko

Elementów niezbędnych do budowy modeli statków i samolotów będzie w swojej ofercie posiadał sklep modelarski. Lepiej wybierać sklepy mające szeroką ofertę i różnorodny asortyment, bo wtedy większe prawdopodobieństwo, że najdzie się to, czego się szuka. Zazwyczaj w takich sklepach w sprzedaży są zarówno całe zestawy modelarskie, służące do stworzenia konkretnego modelu, jak i pojedyncze elementy, które można wykorzystać dowolnie. Co obok zestawów można znaleźć w sklepie?

Drewniane elementy do budowy modeli

Najwcześniej wykorzystywanym materiałem do budowy modeli jest drewno. W związku z tym w sklepie modelarskim kupi się wszelkiego rodzaju listwy drewniane stworzone z myślą o modelach. Zazwyczaj są to listwy sosnowe, choć inne gatunku drewna też występują czasem w tej roli. Obok listew bardzo szerokie zastosowanie w modelarstwie mają deseczki balsowe. Każdy modelarz na pewno miał z nimi do czynienia. Co więcej, każdy sklep modelarski oferuje także tzw. płytę sklejkę.

Płyty z innych materiałów

Do tworzenia modeli wykorzystywane są płyty różnego rodzaju. Na pewno należą do nich płyty poliestrowe, poliuretanowe, węglowe oraz wykonane z lekkich metali. Znajdują one szerokie zastosowanie w konstrukcji modeli samolotów, statków i innych modeli. Dlatego można je spotkać praktycznie w każdym sklepie modelarskim.

Elementy do klejenia, łączenia i malowania

Nie można zapomnieć, że każdy sklep modelarski ma w swojej ofercie kleje do klejenia modeli oraz inne elementy pozwalające na połączenie ze sobą elementów. Z całą pewnością znajdą się tam narzędzia i materiały, które pozwolą na pomalowanie modeli.