Osoby które zmieniają lokal mieszkalny niewątpliwie borykają się z problemem ocenienia kosztów przeprowadzki. Zadecydowałem z tej przyczyny napisać artykuł który zawrze kilka cennych wskazówek ułatwiających wycenę kosztów przeprowadzki.

Pierwszą niełatwą decyzją jaką musimy podjąć, jest decyzja dotycząca realizacji przeprowadzki, to jest czy decydujemy się na realizację przeprowadzki we własnym zakresie bądź zlecamy jej przeprowadzenie kompetentnej firmie. Rzeczą w stu procentach oczywistą jest fakt, iż jeżeli skorzystamy z pierwszej opcji przeprowadzka będzie znacznie mniej kosztowna, jednakże niższe koszty będą również związane z ponoszeniem całej odpowiedzialności za bieg przeprowadzkowy.Jeśli postanowimy skorzystać z pomocy fachowców to oni zajmą się pełnym procesem i będą odpowiedzialni za pomyślność naszej przeprowadzki.

Jak firmy przeprowadzkowe wyceniają przeprowadzki?. Jeśli na przeprowadzenie przeprowadzki mamy zdefiniowany budżet (na przeprowadzkę dwu pokojowego mieszkania możemy wydatkować mniej więcej 400 zł) wówczas słusznym rozwiązaniem jest skorzystanie z usługi firmy przeprowadzkowej jedynie w zakresie transportu, wniesienia i zniesienia mebli, pozostałe elementy procesu, to jest spakowanie i rozpakowanie przedmiotów oraz zabezpieczenie mebli, przeprowadzamy sami. To rozwiązanie będzie dla nas wielce korzystne, bowiem wynajmujemy firmę przeprowadzkową do najcięższej roboty a sami wykonujemy lżejszą.