Dla licznej grupy turystów, Gdańsk staje się bardzo ciekawym celem wycieczki. Pobyt w tym mieście to wyjątkowa okazja dla tych turystów, którzy pragną nacieszyć się pięknem cennych zabytków. Na brak skarbów dawnej architektury nie można tu narzekać. Na jakie budowle warto zwrócić szczególną uwagę?

W gronie tych budowli, którym warto się uważniej przyjrzeć, jest Ratusz Głównego Miasta. Budynek ten stanowi bardzo charakterystyczną część gdańskiej panoramy, zalicza się jednocześnie do grona najcenniejszych zabytków starówki w Gdańsku. Ta jedyna w swoim rodzaju perełka architektury robi bardzo duże wrażenie na zwiedzających. Ratusz ten intryguje nie tylko elegancką sylwetką i piękną fasadą. Ta budowla to jednocześnie zabytkowe wnętrza, które koniecznie trzeba zwiedzić. Muzeum, które urządzono we wnętrzu ratusza dawnej siedziby władz miejskich może się poszczycić cennymi zbiorami. Wspaniałe sale zachwycają, a wizyta w gdańskim ratuszu będzie dla większości gości wyjątkową przygodą.Ratusz jest tylko jedną z wielu atrakcji, jakimi może nas zachwycić Gdańsk. By zobaczyć wszystkie zabytki tego miasta, warto zaplanować kilkudniową wycieczkę po jego obszarze.

Coraz lepsze zagospodarowanie sprawia, że w mieście tym bez przeszkód można znaleźć tanie noclegi o każdej porze roku, co sprawia, że zaplanowanie takiego wypoczynku staje się coraz łatwiejszym zadaniem.