Jako świadomy rodzic zdajesz sobie sprawę z tego, że warto uczyć się języków już od najmłodszych lat. Badania wskazują na to, że im wcześniej rozpoczęta nauka, tym szybciej przynosi efekty, a przyswojona wiedza zostaje w głowie na dłużej. Aby zapewnić dziecku jak najlepszy start w dorosłość, warto rozważyć inwestowanie w naukę angielskiego. Sprawdź, jak wybrać najlepszy kurs językowy dla malucha.

Nauka języka angielskiego przez zabawę

Mózg dziecka w wieku przedszkolnym cechuje się dużą plastycznością. Dzięki temu maluchy z łatwością przyswajają nową wiedzę. Nauczyciele zdają sobie z tego sprawę, dlatego dostosowują metody do rozwoju umysłowego i emocjonalnego dziecka. Lekcje języka angielskiego dla dzieci to głównie zabawa.

Jednak nic dziwnego, że masz obawy przed taką formą nauki. Lata spędzone w szkolnej ławce przyzwyczaiły dorosłych do tego, że ta „prawdziwa” odbywa się dzięki grzecznemu ćwiczeniu i powtarzaniu. Nic bardziej mylnego.

Obecnie prowadzi się szeroko zakrojone badania, z których jasno wynika, że mózg dziecka najłatwiej uczy się w sytuacjach dla niego naturalnych, w spontaniczny sposób oraz w bezstresowych warunkach. To wszystko zapewnia właśnie zabawa.

Mądry nauczyciel będzie tak kierować aktywnością malucha, aby szybko i bez większego trudu osiągnął zamierzone cele. Dziecko, bawiąc się, będzie się uczyć – nieświadome tego, co dzieje się w jego mózgu.

Jaki kurs językowy wybrać dla przedszkolaka?

Na rynku istnieje wiele popularnych metod nauczania języka obcego. Jak podpowiada nauczyciel ze szkoły językowej Bradbury English School: „Wybierając szkołę dla dziecka, warto zwrócić uwagę na kompetencje nauczycieli. Native speakerzy posługują się wyłącznie językiem, którego nauczają, dzięki temu dziecko ma szansę osłuchać się z prawidłowym akcentem, wymową oraz intuicyjnie przyswoi gramatykę”.

Oprócz kompetentnego personelu warto zwrócić uwagę na:

  • liczbę godzin zajęć w tygodniu – jedno półgodzinne spotkanie nie przyczyni się do utrwalenia języka,
  • liczbę osób w grupie – im mniej uczniów, tym łatwiej zachować indywidualne podejście do każdego z nich,
  • metody nauczania – odwiedź szkołę i sprawdź, jak wyglądają zajęcia. Jeśli coś Cię niepokoi, zadawaj pytania. Specjaliści z pewnością na nie odpowiedzą.

Aby mieć pewność, że wybrana placówka spełni swoją rolę, a wydane pieniądze będą dobrą inwestycją w przyszłość dziecka, warto sprawdzić opinie o niej. Na portalach społecznościowych, forach oraz grupach rodzice chętnie dzielą się swoimi komentarzami na temat zajęć. Możesz znaleźć inne osoby, których dzieci uczęszczają na zajęcia i porozmawiać z nimi indywidualnie. Taki research sprawi, że wyselekcjonujesz najlepszą szkołę dla Twojego dziecka.