Coraz więcej czytelników ceni sobie antykwariaty, które jeszcze do niedawna kojarzone były przede wszystkim z tanimi i nieciekawymi książkami. Ze względu na swój wygląd i treść nie były w stanie na tyle kogoś zainteresować, aby z nich skorzystać. Dziś funkcjonuje na rynku coraz więcej antykwariatów. Na uwagę zasługuje szczególnie Tezeusz - antykwariat działający zarówno w sieci jak i stacjonarnie, w którym można znaleźć mnóstwo ciekawych pozycji czytelniczych, a nawet wiele białych kruków, czyli książek starych, ale niezwykle cennych i wartościowych.

Zakup książki w antykwariacie

Antykwariat to nie zawsze sklep ze starymi książkami. Zdarzają się przypadki, w których można znaleźć tam również całkiem nowe egzemplarze i wbrew pozorom nie jest to tak rzadko spotykana sytuacja, jakby się to mogło wielu osobom wydawać. Tezeusz daje swoim klientom możliwość nabycia książek stacjonarnie lub online. Szczególnie ta ostatnia forma cieszy się dużym zainteresowaniem, ponieważ pozwala na spokojne i bardzo staranne zapoznanie się z księgozbiorem, co pozwoli na wybranie najciekawszych pozycji z wszystkich dostępnych. Dodatkowo decydując się na zakupy w sieci można liczyć na wygodną wysyłkę - wszystkie zamówione książki szybko trafiają pod wskazany adres. To szczególnie ułatwienie w przypadku dużych zakupów - nie ma konieczności wnoszenia do domu samodzielnie dużej ilości dość ciężkich książek. Dla ułatwienia poszukiwań na stronie Tezeusza wszystkie pozycje zostały posegregowane na kategorie. Tezeusz w przeciwieństwie do wielu innych działających na rynku antykwariatów nie ogranicza się wyłącznie do jednej specyficznej tematyki. To pozwala na znalezienie w tym miejscu wielu ciekawych pozycji, nawet takich, które dotychczas były bardzo trudno dostępne w innych miejscach zajmujących się sprzedażą używanych książek.

Sprzedaż książek w antykwariacie

Antykwariat jest miejscem, w którym nie tylko można dokonać zakupu ciekawych pozycji czytelniczych. Jest to także miejsce, w którym można zostawić swój cenny księgozbiór, dając nieczytanym już książkom drugie życie. To bardzo ekonomiczne rozwiązanie, które nie tylko pozwoli nieco zarobić, ale również stworzyć w miejscu zamieszkania nieco więcej wolnej przestrzeni. Tezeusz to antykwariat który celuje przede wszystkim w zbiory średnie (liczące od 50 do 500 egzemplarzy) oraz zbiory duże (których liczebność przekracza 500 sztuk). Każda książka poddawana jest indywidualnej wycenie na podstawie osobistych oględzin lub przy pomocy specjalnego katalogu online. Bez wątpienia dużym atutem antykwariatu Tezeusz jest to, że działa on na terenie całej Polski. Wystarczy napisać wiadomość e-mail bądź zadzwonić, aby ustalić więcej szczegółów dotyczących sprzedaży zbędnego księgozbioru. Wycena jest profesjonalna i prowadzona w miejscu i czasie dogodnym dla sprzedającego, a należność za sprzedane książki niemal natychmiast wypłacana jest w gotówce. Antykwariat Tezeusz przyjmuje różnorodne pozycję wydawnicze z wyłączeniem książek szkolnych.