Karnawał to pora wspaniałej radości, feria barw, cekinów i latających podczas tańca falban. Mimo że oficjalna parada karnawałowa w Rio de Janeiro została po raz kolejny odwołana, szczęśliwie w naszym mieście mieszkańcy wciąż potrafią i potrzebują się dobrze bawić. Zaświadcza o tym różnorodna oferta bali karnawałowych, urządzanych przez hotele, bądź restauracje. Każdy znajdzie coś dla siebie spośród imprez o różnorodnej tematyce. Pozostaje do rozwikłania kwestia własnej stylizacji, a tu bez wątpienia: kobietom bezproblemowo to nie przychodzi.

Karnawałowe kreacje
Poza odwiecznym „nie mam co na siebie włożyć” należy dodatkowo przemyśleć sprawę szykownej fryzury i wystrzałowego makijażu. Załóżmy, że damie udało się kupić nową suknię, aczkolwiek nie ulega wątpliwości to zakup stale w komplecie z obawą o niepowtarzalność i unikatowość kreacji. Albo lepiej: pani pogodziła się z faktem, że włoży tą samą suknię, co dwa lata temu. Zostaje w dalszym ciągu sprawa fryzury i makijażu, a tego całkowicie nie niepodobna umniejszać. Bo to jakiś naprawdę ślepy los sprawił, że co roku karnawał zbiega się z czasem studniówek i wesel. Umówić się do fryzjera w karnawale na piątek lub sobotę, to jak wygrać w totka. A o godzinach popołudniowych możesz zapomnieć, jeśli nie zapisałaś się już w październiku. A jeszcze rozważ, że w mnogości wypadków, panie nie załatwią wszystkiego podczas jednej wizyty. O, nie. Bo tu wypada uprzednio odnowić kolor, wyretuszować odrost, poprawić strzyżenie i przede wszystkim wypielęgnować włos, by w przyszłości mógł pięknie zabłysnąć i dać się ogólnie wystylizować. Dobrze, zatem przyjmujemy, że pani była przewidująca i pomyślnie udało się przygotować do ostatecznej wizyty u fryzjera na 4 godziny przed balem. Co teraz? A mamy tylko godzinę, bo następne klientki wyprosiły układanie włosów na ostatnią chwilę. Jak karnawał, to brokat, brokat i jeszcze więcej brokatu. Okazuje się, że w tegorocznych trendach karnawałowych królują luźne, dziewczęce fryzury ozdobione lekką chmurką błyskotek. Może to być oczywiście brokat, jednakże w spektakularnej odmianie glamour są to delikatne perły lub cyrkonie tu i ówdzie wplecione w mocnego podrażnienia cery. Najrozsądniej jest używać z tych kosmetyków, których działanie mamy już przetestowane.

Na zakończenie przygotowań do balu karnawałowego jedynie pozostaje paniom zapełnić małą cekinową torebkę: szminką, lusterkiem, pudrem, różem, korektorem, gumą do żucia, proszkami od bólu głowy, rezerwową parą rajstop, paczką chusteczek, tamponów, agrafką i … miniaturową flaczeczką perfum. Wygodne obuwie na zmianę niechybnie już się nie zmieszczą, panie tym samym z uśmiechem przekazują partnerowi szykowną reklamówkę z rezerwowym obuwiem na płaskim obcasie i można w tym momencie stylowo zamawiać taxi.