W trakcie wakacji mamy okazję spędzać czas o wiele dłużej na świeżym powietrzu. Z pewnością ciepła pogoda i wyższe temperatury pobudzają do gier i zabaw w terenie. Znacząca większość dzieci preferuje dynamiczne gry ruchowe na dworze. Wspaniały czas spędzony w ogrodzie lub na łące, trenowanie zręczności i koordynacji ruchowej to bez wątpienia znaczące walory letnich aktywności. Tymczasem dzieci nie lubią się zanudzać, powinno się inicjować przeróżne zabawy, ażeby inspirować je do ruchu. Należy zatem skorzystać z łagodnej pogody, lecz jeżeli nie masz pomysłu na to, jak spędzać czas z maluchem w trakcie urlopu, skorzystaj z naszych podpowiedzi.

Biegamy

Kto z nas nie wspomina ganianego z okresu dzieciństwa? To zawsze jest priorytet pośród gier na dworze. Maluchy ubóstwiają biegać. To nie jedynie ogromna uciecha, ale dodatkowo trening ogólnokondycyjny. Ćwiczone są mięśnie nóg, rozwija się sylwetka, koordynacja ruchowa i gibkość. Na pewno opiekun zazwyczaj pozwala się schwycić, ale najistotniejszy jest wyraz radości i entuzjastyczne pokrzykiwania. Stereotypowego berka warto nieznacznie wzbogacić. Pierwszego dnia oddajemy fanty w formie kapelusika lub apaszki, a następnego zabawmy się w słup soli. Potem warto zaprosić do Baba Jaga patrzy. Natomiast w następnych dniach poddajmy myśl, że ścigamy się podskakując, niczym żaba, czy też brykając i parskając, jak koń. Brzdące posiadają niezwykle mocno rozwinięty zmysł rywalizacji, zatem bieg do mety to następna wspaniała inicjatywa.

Ćwicz celność

Maluchy lubią gry w piłkę. Może to być standardowe podrzucanie i łapanie. Ale wskazane jest też zainicjować rzucanie do celu. Ustawmy pudełko w bliskiej odległości bądź rozłóżmy krąg z szarfy lub szalika. brzdąc trenuje wówczas nie jedynie mięśnie, lecz również kształtuje precyzję i skupienie. Piłkę można również kopać do bramki tradycyjnie nogą bądź turlać po ziemi trzymając w ręku patyk lub łopatkę. Można również umieścić piłkę pomiędzy kolanami czy też pod pachą. Przy okazji gier z piłką u malucha poprawia się również koordynacja ruchowa. Dodatkowo tworząc kręty tor z kręgli względnie innych obiektów możemy wzmocnić ów proces.

Różne przeszkody

Jeżeli twój maluch nadzwyczaj szybko się nudzi stereotypową zabawą, zaproponuj mu różnorodny tor przeszkód. Fenomen takiej rozrywki właśnie opiera się na tym, że opiekun może spożytkować wszystko, co posiada. Rozkłada się przeróżne przeszkody i planuje przestrzeń do ich pokonywania. Dlatego też należy wykorzystać rowerek lub gumowego skoczka, którego tak ubóstwiają maluchy. Wystarczy, że postawi się metę na końcu trasy. Dmuchane zwierzątka do skakania Hoppimals nadają się do tej zabawy perfekcyjnie. Są miękkie i odporne, a w dodatku nadzwyczaj bezpieczne. Maluch może pokonać część trasy biegnąc, część podskakując na takim skoczku w kształcie ukochanego zwierzątka. na ostatek przypomnijmy, że jako dodatek do uśmiechu i radości oraz rozwijających zabawek ruchowych, powinno się na porę zabawy wyposażyć się w wodę niegazowaną do picia, kapelusik na głowę i krem przeciwsłoneczny.

skoczki gumowe hoppimals