Kiedy mowa o UX ma to zwykle związek z produktami interaktywnymi – zazwyczaj z serwisami internetowymi, urządzeniami elektronicznymi bądź też oprogramowaniem komputerowym. W branży projektantów stron WWW nazywane jest również usability (użyteczność).

UX pochodzi od User Experience (ang. doświadczenie użytkownika), które to związane jest i łączone z User Interface (ang. interfejs użytkownika). Oba terminy obejmują projektowanie, mające na celu stworzenie intuicyjnego w obsłudze produktu wywołującego pozytywne uczucia, zachęcające do dalszego korzystania z niego.

Jakie komponenty bierze się pod uwagę?

Na www.new-brand.pl przedsiębiorstwa poszukujące pomocy przy doskonaleniu strony WWW i diagnozowaniu problemów z użytecznością, znajdą fachową firmę zajmującą się projektowaniem i analizowaniem działań związanych z UX. Taki design jest zajęciem kompleksowym, angażującym wiele dziedzin wiedzy: od psychologii i kognitywistyki poprzez marketing i zarządzanie, wreszcie sztukę. Każda z tych dziedzin podpowiada, w jaki sposób użytkownicy przeglądają strony. Polegają oni na wyuczonych już nawykach, inne stopniowo tworzą, jednocześnie unikając komplikowania obsługi. Ich celem jest prostota i intuicyjność, aby podejmowane działania nie wymagały analizowania, a jedynie kreowały pozytywne uczucia.

Czy www.new-brand.pl jest skuteczne?

Firma zajmuje się projektowaniem od podstaw bądź analizą już wdrożonego projektu. Proponuje kompleksową usługę, zawierającą również ocenę i wskazówki, co należy usprawnić, aby nie popełniać wciąż tych samych błędów.

Choć wiele przedsiębiorstw za sukces uznaje zlecenie stworzenia serwisu, nie zdaje sobie sprawy, jak wiele pracy wymaga jego właściwe przystosowanie do potrzeb użytkowników, którzy przeglądają go nie tylko na komputerach stacjonarnych, pod które dostosowane jest zdecydowana większość serwisów, a coraz częściej w telefonach, które są zaniedbywane przez projektantów.

Osoby zajmujące się projektowaniem UX stale się uczą, ponieważ jednym jest stworzenie serwisu, który opiera się na poprzednich, typowych doświadczeniach użytkowników, a czymś zupełnie innym jest faktyczne skonfrontowanie tych oczekiwań z rzeczywistością. Dzisiaj użytkownicy są znacznie bardziej świadomą i dynamicznie rozwijającą się grupą, która ma coraz większe potrzeby i oczekiwania. Obecnie portal ma nie tylko dobrze wyglądać czy działać, ale ma też stanowić miejsce, w którym dobrze się czujemy, w przeciwnym razie wybierzemy (lepszy) produkt konkurencji.