Promocja w internecie polega na wykorzystaniu różnych metod – jedną z nich jest social media marketing, który wykorzystuje media społecznościowe takie jak Facebook. Samo posiadanie fanpage na Facebooku to już duża zaleta dla firmy, ale również możemy korzystać z innych metod na przyciągnięcie zainteresowanych oraz podniesienie zarobków.

Facebook ma mnóstwo użytkowników na całym świecie – szacuje się, że niemalże połowa ludzkości korzysta z tego medium społecznościowego. Wybierane jest ono zarówno przez osoby prywatne, które chcą uzyskać łatwy dostęp do informacji oraz komunikować się z innymi, jak również przez przedsiębiorców, którzy mogą w ten sposób dotrzeć do szerokiej gamy potencjalnych klientów.

Dzięki Facebookowi możemy dzielić się z innymi różnymi informacjami. Taką metodę wybierają często influencerzy, czyli osoby, na których bazuje influencer marketing. Mówiąc w skrócie, to dziedzina marketingu, która wykorzystuje rozpoznawalności pozycję osób, na przykład bloggerów, instagramerów. To zwiększa również wiarygodność komunikatów i tym samym skuteczność promocji.

W ramach influencer marketing często wykorzystuje się różne wpisy sponsorowane, w tym także w formie video. W tym celu można także dokonać ich monetyzacji. Jak to zrobić? Monetyzacja na Facebooku polega na zarobkach z reklam – Facebook dzieli się wtedy pieniędzmi od reklamodawców wraz z osobą, która zamieściła dany film. Oczywiście, aby doszło do monetyzacji, konieczne jest również przygotowanie wartościowego wideo, które również będzie spełniało wymogi polityki Facebooka – nie każde wideo może ulec monetyzacji. Warto też pamiętać o tym, że twórcy chcący zarabiać na filmach na Facebooku, muszą posiadać status oficjalnego partnera Facebook.

Więcej informacji o tym, jak zarabiać najwięcej na reklamach na Facebooku, można znaleźć także w serwisie adnext.pl. To właśnie tu na zainteresowanych e-marketingiem czeka szeroka gama różnych artykułów, wywiadów, case studies, czyli praktycznych informacji dla reklamodawców. Razem z adnext.pl możesz trzymać rękę na pulsie i promować siebie i swoją firmę jeszcze skuteczniej.