Kiedy Internet domowy staje się niewystarczający i potrzebny jest szybszy i niezawodny Internet, skutecznym rozwiązaniem może być światłowód Wrocław. Jak działa i czym jest Internet światłowodowy?

  1. Internet stacjonarny, czy Internet mobilny? - Jakie są różnice?
  2. Internet światłowodowy - Jak działa?
  3. Jaki jest najszybszy Internet?
  4. Do czego potrzebny jest szybki Internet?
  5. Najważniejsze zalety Internetu światłowodowego

1. Internet stacjonarny, czy Internet mobilny? - Jakie są różnice?

Tradycyjnym rozwiązaniem, do którego większość użytkowników komputera się przyzwyczaiła jest Internet stacjonarny, czyli stałe łącze domowe. Charakteryzuje się on nielimitowanym dostępem do sieci. Wyróżnia się jego różne rodzaje i są to między innymi: telefoniczne łącze przewodowe (DSL lub ADSL), Internet kablowy LAN, czy nowoczesny Internet światłowodowy.

Internet bezprzewodowy, czyli inaczej mówiąc mobilny udostępniają klientom operatorzy sieci komórkowych. Dzięki niemu można korzystać z Internetu w dowolnym miejscu, pod warunkiem, że znajduje się ono w zasięgu sieci. Wraz z korzystaniem z Internetu wyczerpuje się transfer danych, a po jego wyczerpaniu prędkość Internetu spada. To jak szybko działa bezprzewodowy Internet zależy od technologii, w zasięgu której znajduje się użytkownik.

2. Internet światłowodowy - Jak działa?

Światłowód to przewód, który do przesyłania informacji wykorzystuje światło. Ponieważ fale świetlne przemieszczają się szybciej od radiowych, Internet światłowodowy jest szybszy od Wi-Fi. Najważniejszym elementem światłowodu jest rdzeń, który zbudowany jest z włókna szklanego połączonego z innymi tworzywami sztucznymi oraz kilku warstw otaczających rdzeń. Wszystkie informacje pod postacią wiązki światła przesyłane są właśnie w rdzeniu.

3. Jaki jest najszybszy Internet?

Aktualnie na rynku można trafić na wiele ofert szybkiego Internetu, jednak to właśnie Internet światłowodowy odznacza się najlepszymi parametrami. Jest on nie tylko wyjątkowo stabilny, ale cechuje go też najwyższa przepustowość łącza. W wielu przypadkach prędkość światłowodów osiąga nawet 1 Gb/s, co jest naprawdę oszałamiającym wynikiem w porównaniu do innych rozwiązań.

4. Do czego potrzebny jest szybki Internet?

Czy szybki Internet jest potrzebny? To zależy przede wszystkim od indywidualnych potrzeb. Światłowód daje wiele korzyści w codziennym przeglądaniu Internetu i nie chodzi tutaj jedynie o szybsze wczytywanie się stron internetowych, czy portali społecznościowych. Szybszy Internet pozwoli także na komfortowe oglądanie filmów w najwyższej możliwej rozdzielczości.

5. Najważniejsze zalety Internetu światłowodowego

Jeśli chodzi o światłowód, to zdecydowanie jest to technologia przyszłości, która korzystanie z sieci wprowadziła w zupełnie nowy wymiar. Prawdopodobnie technologia ta zostanie z nami przez najbliższe dekady, a w dłuższej perspektywie może stać się standardem.

Jest to możliwe głównie za sprawą wielu korzyści, jakie daje światłowód Wrocław. Przede wszystkim Internet światłowodowy to bardzo wysoka przepustowość i ultraszybkie pobieranie danych. Światłowód to także stabilność i niezależność. Ta nowoczesna technologia jest zupełnie odporna na zakłócenia. Niezależnie od pogody, ani od tego ilu użytkowników korzysta z sieci, światłowód zapewnia ciągłość łącza.

Jeśli szukasz najlepszej oferty Internetu światłowodowego, skontaktuj się z biurem obsługi klienta we Wrocławiu i zapoznaj się z pełną ofertą usług.