Znalezienie odpowiedniej kamery szpiegowskiej może być poważnym problemem, gdy nie wiemy, na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Gdy również myślisz o zakupie takiego urządzenia, sprawdź nasz poradnik!

W sklepach znajdziemy wiele różnych kamer szpiegowskich, które nazywane są również minikamerami. Są to urządzenia, które mogą przydać nam się podczas ochrony siebie, swoich bliskich oraz mienia. Na co powinniśmy patrzeć przy zakupie kamery tego rodzaju?

Rodzaj kamery szpiegowskiej

Kamery szpiegowskie możemy podzielić na kilka różnych rodzajów, między innymi na kamery przewodowe i bezprzewodowe, kamery ukryte w przedmiotach, także kamery z rejestratorem zapisującym dane.

Kamery przewodowe wymagają podłączenia do sieci – składają się z zewnętrznego rejestrowa oraz z odbiornika i zasilania. Sprawdzają się wtedy, gdy montujemy je w domu, w pracy, na sobie. Z kolei bezprzewodowa mini kamera szpiegowska pozwala na stałe przesyłanie danych z użyciem sieci Wi-Fi czy sieci internetowych typu 3G i LTE, więc możemy prowadzić z nich podgląd non-stop, bez potrzeby przebywania w danym pomieszczeniu czy budynku.

Do wyboru mamy też kamery z rejestratorem danych, które zapisują je najczęściej na kartach microSD. Takie kamery pozwalają też na zdalne sterowanie jak w przypadku kamer bezprzewodowych. Zaliczają się do nich też kamery ukryte w przedmiotach, na przykład okulary z kamerą czy imitacje czujek PIR.

Parametry kamery szpiegowskiej

Powinniśmy również zwrócić uwagę na parametry kamery, w tym jej rozdzielczość nagrywania, kąt nagrywania, rodzaj akumulatora, gdy kamera go posiada – wpływa na czas pracy urządzenia, a także na zastosowane technologie. Warto też sprawdzić ilość dostępnej pamięci czy parametry współpracy z kartami micro SD – im więcej, tym lepiej.

W zależności od typu mini kamera szpiegowska może mieć także różne inne parametry, na przykład może aktywować się pod wpływem ruchu, może oznaczać nagrania znakiem wodnym z datą i godziną, może posiadać dodatkowe funkcje poprawiające jakość nagrywania.

Kamery szpiegowskie oferuje sklep Lynxel.com.