Nowoczesne systemy oświetleniowe mogą oferować różną intensywność światła, zmieniać jego kolor, wyświetlać wzory świetlne, a po synchronizacji z innymi urządzeniami – nawet odbierać muzykę i wyświetlać pokazy świetlne. Zajmujesz się organizacją imprez masowych? A może odpowiadasz za efekty w klubach lub teatrze? Dowiedz się więcej, a będziesz na czasie i sprawisz, że Twoje imprezy nabiorą niepowtarzalnego wyrazu!

Zacznij od odpowiedniego oświetlenia!

Oświetlenie jest jednym z ważniejszych elementów dekoracyjnych sporej części wydarzeń. Decydują się na nie osoby, które chcą przyciągnąć więcej uczestników i uatrakcyjnić swoją imprezę. Dobrze dobrane efekty poprawiają wystrój wnętrza i tworzą niepowtarzalny klimat, który powinien podkreślać charakter wydarzenia. W zależności od okazji oświetlenie przybiera różnorakie formy. Innych efektów oczekujemy na ślubach i tym podobnych kameralnych imprezach, a innych na koncertach czy dyskotekach. Oświetlenie może tworzyć intymny, romantyczny nastrój lub dodawać dynamiki, niezbędnej podczas imprez okolicznościowych. Ważnym elementem niektórych wydarzeń są również efekty specjalne, np. wyrzutnia konfetti czy maszyna do wytwarzania dymu. Jeśli jesteś związany z organizacją imprez, temat ten nie może być Ci obcy. Twoim podstawowym wyposażeniem powinien być system sterowania, który umożliwi Ci stworzenie wspaniałych świetlnych wzorów. Nie każdy sterownik pozwoli na wyświetlenie rozbudowanej kompozycji! Doskonale będzie, jeśli zapoznasz się ze specyfikacją i dobierzesz coś na miarę swoich potrzeb. Idealnym rozwiązaniem będzie wybór firmy, która sama podpowie Ci co do sprzętu. Obawiasz się, że możesz takiej nie znaleźć? Mylisz się!

Gdzie mogę to dostać?

Systemy sterowania pozwalające na kontrolowanie instalacji standardu DMX512 to m.in. MasterDMX. Są one zaprogramowane przy pomocy aplikacji typu desktop CTG Light Studio. Jest ona dostępna na systemy Windows oraz Linux. System ten przy wykorzystaniu kilku sterowników pozwala nam na tworzenie złożonych pokazów świetlnych. Dostępna pamięć daje możliwość stworzenia do 10 programów po 270 sekwencji każdy dla 512 kanałów DMX. MasterDMX obsługuje statyczne i dynamiczne programy sterowania. Do naszej dyspozycji pozostaje pięć typów przejść między wartościami na kanałach DMX: liniowe, sinusoidalne, odwrotnie sinusoidalne, eksponencjalne, odwrotnie eksponencjalne. Dodatkowo MasterDMX jest zgodny ze standardem Art-Net. Zastanawiasz się, gdzie go dostać? Sterowniki MasterDMX, jak i wiele innych, jest dostępny na stronie http://www.ctg.com.pl/. Wejdź i zapoznaj się z ich rozbudowaną ofertą, a jeśli przedstawiona opcja systemu sterowania jest dla Ciebie za mocna technicznie, to z pewnością znajdziesz coś dla siebie wśród mniej zaawansowanych sterowników. Zawsze możesz napisać lub zadzwonić do biura i zdać się na pomoc fachowców, którzy doskonale znają rynek i z łatwością zdefiniują Twoje potrzeby!