W sklepach znajdziemy wiele różnych modeli blenderów – ręcznych, kielichowych czy typu bullet. Jeśli chcesz kupić takiego pomocnika domowego, ale nie chcesz wydawać fortuny, sprawdź z nami, na co zwrócić uwagę podczas zakupów!

Blender to bardzo pomocny kuchenny gadżet, dzięki któremu możemy przygotować różne potrawy – od musu owocowego, przez wyśmienite pesto, a skończywszy na maśle orzechowym. W sprzedaży dostępnych jest wiele typów i modeli blenderów. Gdy zastanawiasz się, co kupić, sprawdź już teraz nasze porady – z nimi na pewno znajdziesz ten najlepszy jeszcze łatwiej.

Typ blendera

Jak wspomnieliśmy na wstępie, do wyboru mamy kilka typów blenderów – ręczne, kielichowe, a także typu bullet.

Najbardziej wszechstronne to blendery ręczne z dodatkowym pojemnikiem do rozdrabniania. Blendery kielichowe są też dobrym wyborem, ale musimy zawsze umieścić produkty w kielichu, więc nie mamy możliwość zblendowania jedzenia w garnku czy w misce. Blendery typu bullet z kolei działają tylko ze specjalnymi pojemnikami, w których potem możemy przechowywać jedzenie.

Moc blendera

Bardzo ważna jest też moc blendera. Zasadniczo, dobry blender powinien mieć moc wynoszącą minimum 600 W. Dzięki temu dobrze poradzi sobie nawet z twardszymi produktami jak orzechy czy lód. Uwaga! Wiele blenderów bezprzewodowych ma niższą moc niż te przewodowe.

Wykończenie blendera

Najlepiej wybrać blender wykończony metalową końcówką blendującą. Jest bardziej wytrzymała od końcówek plastikowych. Także powinien być antypoślizgowy i mieć ergonomicznie rozmieszczone przyciski dla największej wygody pracy.

Dodatki do blendera

Jak wspomnieliśmy wcześniej, optymalnym wyborem będzie blender z dodatkowymi akcesoriami w zestawie. Najczęściej znajdziemy wtedy w komplecie kielich z ostrzami i pokrywką, do której podłączamy blender, a także dodatkowe końcówki, na przykład do ubijania.

Za dobry blender wcale nie musimy płacić bardzo dużo – ceny zaczynają się już poniżej 100 złotych. Sprawdź oferty już teraz on-line i wybierz model idealny dla siebie!