Technologia wyprzedza nasze wyobrażenia. Futurystyczne wzornictwo przenika także do naszej sypialni. Choć wyznawcy zasady “zero elektroniki w sypialni” mogą czuć się zniesmaczeni, to nie da się ukryć, że niektóre funkcje łóżek proszą się, by choć raz spróbować na nich spać.

Łóżko na kształt jachtu

Podczas, gdy większość z nad kupuje meble do sypialni w oparciu o praktyczność i wygodę, designerzy i technolodzy prześcigają się w nowoczesnych modelach łóżek. Jednym z nich jest łóżko inspirowane jachtem. Concon Bed izoluje nas od świata zewnętrznego, tworząc oazę spokoju i snu. Model łóżka przeznaczony jest dla osób, które stawiają na indywidualność i meble, które zrobią niesamowite wrażenie.

Zawiera wbudowany dźwięk przestrzenny, terapeutyczne oświetlenie, materac wodny do symulacji nieważkości przestrzeni.

Łóżko pełne multimedialnej rozrywki

Zaprojektowane przez Edoardo Carlino łóżko to marzenie każdego miłośnika snu. Ta elegancka i oszałamiająca konstrukcja łóżka w kształcie metalicznego pudełka jest, jak na ironię, systemem multimedialnej rozrywki. Posiada lampkę do czytania, system stereo, konsolę do gier, projektor i osłony. Z tego futurystycznego łóżka nie wyjdą miłośnicy gier.

Lewitujące łóżko chmurka

Nagrodzeni projektanci David Koo i Zheng Yawei opracowali ten rewolucyjny projekt łóżka. Używając siły magnetycznej, gdzie miękka poduszka lewituje. Ta leżąca w sprzeczności z fizyką kanapa do spania mogłaby być idealnym miejscem, by po długim dniu pracy wylądować w krainie snów.

futurystycznelozka

Łóżko do drzemki w biurze

To, co wydawać nam się może odległą przyszłością, na co dzień stosuje firma Google, która zapewnia swoim pracownikom miejsce do drzemki podczas dnia pracy. Ten futurystyczny fotel jest do dyspozycji pracowników znużonych pracą, którzy potrzebują ożywczej drzemki. W ten sposób wracają do pracy pełni energii i są w stanie podołać nowym wyzwaniom.

google relaks