Innowacyjne kamery 360 cieszą się w ostatnim czasie dużym zainteresowaniem, dlatego też warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które w najbliższym czasie planują zakup nowej kamery 360 stopni, ale niestety nie mają zielonego pojęcia na jakie elementy zwrócić szczególną uwagę.

Jakie są najważniejsze parametry?

Na półkach sklepowych jest bardzo wiele modeli kamer 360, dlatego też wybranie ten najlepszej nie jest prostym zadaniem. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagą na rozdzielczość, płynność obrazu oraz pamięć. Osoby, które planują kręcić dłuższe filmy, powinny zwrócić uwagę również na czas pracy baterii, który w tym konkretnym przypadku odgrywać będzie bardzo ważną rolę. Dobra kamera 360 stopni powinna posiadać dość wytrzymałą obudowę oraz stabilizator obrazu. W dzisiejszych czasach przydać może się również niezawodna łączność bezprzewodowa ze smarfonem.

Jaką rozdzielczość wybrać?

Jak wspomniano powyżej jednym z najważniejszych parametrów kamer 360 stopni jest oczywiście rozdzielczość. Z praktycznego punktu widzenia im większa rozdzielczość, tym lepiej dla nas. Nie można zapominać również i o tym, że filmy z większą rozdzielczością sporo ważą, dlatego też innowacyjne kamery 360 powinny posiadać również dużą pojemność. W chwili obecnej standardem jest Full HD, chociaż wielu producentów oferuje urządzenia, które oferują nagrywanie w jakości Ultra HD (4K UHD).

Jaka pamięć?

Jedną z największych wad filmów nagranych w technologii 360 stopni jest oczywiście to, że sporo ważą, dlatego też niezbędna jest odpowiednia ilość pamięci. Pamiętać należy o tym, aby nie zwracać uwagi jedynie na pamięć wbudowaną. Do większości kamer 360 bez żadnego większego problemu można bowiem podłączyć zewnętrzne karty microSD. Na rynku w przystępnej cenie można kupić porządne karty o pojemności 64 albo 128 GB, które w zupełności wystarczą do kręcenia filmów 360 stopni. Dobry filmowiec powinien mieć zawsze pod ręką zapasową kartę pamięci.

Artykuł powstał we współpracy z https://insta360.com.pl/