Syntetyczna trawa została po raz pierwszy wprowadzona na rynek podłóg sportowych na początku lat 60. XX wieku, ale w tamtych czasach niewiele było wiadomo na temat zachowania lub właściwości produktu.

Pierwsze użycie na profesjonalnym stadionie miało miejsce w 1965 roku, kiedy to dzięki unikalnej konstrukcji areny strukturalnej Texas AstroDome był pierwszym całkowicie zamkniętym obiektem sportowym, od którego ta powłoka zaczęła podbijać Stany Zjednoczone.

Historia

W ciągu następnych dziesięcioleci rozwinęły się badania w dziedzinie sztucznej trawy i żywic. Rosnąca popularność sztucznej trawy, zarówno drogiej, jak i bardziej budżetowej, była spowodowana znacznym obniżeniem kosztów utrzymania w porównaniu z trawą naturalną, co ułatwiło stosowanie jej w różnych dyscyplinach sportowych. Baseball i hokej na trawie były pierwszymi pionierami w stosowaniu sztucznych traw, ale teraz są powszechne w piłce nożnej, rugby, futbolu amerykańskim, tenisie i golfie i są używane do wyposażenia klubów, instytucji publicznych, centrów treningowych, szkół, uniwersytetów i prestiżowych stadionów. Rosnąca popularność sztucznej trawy, zarówno drogich kolekcji, jak i bardziej budżetowych, była spowodowana znaczną redukcją kosztów utrzymania w porównaniu do naturalnych trawników. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku drużyn, które nie mają znaczącego wsparcia finansowego: społeczności szkolne, drużyny okręgowe, szkoły sportowe dla dzieci itp.

Zalety

Jeśli chcesz kupić sztuczną trawę, to wybierz produkt wysokiej jakości, który znajdziesz choćby na interoom.pl. Ze względu na nowe osiągnięcia technologiczne w dziedzinie przędzy syntetycznej sztuczna trawa wygląda teraz naturalnie, zachowuje swoje właściwości i naturalny kolor przez cały rok. Syntetyczna trawa jednego modelu ma taką samą wytrzymałość, elastyczność i inne cechy, co oznacza, że gracze nie muszą za każdym razem dostosowywać się do nowej witryny. Ponadto stworzono i opracowano syntetyczną trawę do intensywnego użytkowania, co oznacza dłuższy czas treningu, więcej meczów i więcej drużyn, które mogą korzystać z tej samej powierzchni bez nadmiernego zużycia. Zainstalowanie syntetycznej murawy oznacza mniejsze szanse na opóźnienie lub anulowanie gry z powodu złej pogody, ponieważ syntetyczne nawierzchnie mogą być używane przez cały rok. W przypadku trawy syntetycznej w porównaniu do trawy naturalnej, koszty utrzymania są niewielkie. Jednak utrzymanie jest nadal ważnym aspektem, w postaci okresowego czyszczenia powierzchni, usuwania liści i rozluźniania zasypki. Prace te można powierzyć firmie specjalizującej się w utrzymaniu syntetycznych miejsc, które są w stanie utrzymać trawnik na najwyższym poziomie.