Rolety w kasecie składają się z materiału, subtelnej kasety skrywającej jej mechanizm oraz prowadnic bocznych. Takie rozwiązanie sprawdza się praktycznie we wszystkich wnętrzach, przede wszystkim ze względu na funkcjonalność oraz estetykę. Jakie jeszcze zalety posiadają rolety w kasecie?

Jakie zalety mają rolety w kasetach?

Niewątpliwym atutem rolet w kasatach jest ich bezinwazyjny montaż, który najczęściej trwa kilka minut. Poza tym można je przytwierdzić bezpośrednio na ramie okiennej. Z tego też względu idealnie nadają się do pomieszczeń, w których niewskazany jest montaż z użyciem wiertarki.

Za roletami w kasetach przemawia nie tylko wygoda podczas instalacji, ale też łatwość utrzymania ich w czystości - dzięki temu, że są wykonane z aluminium lub PCV. Do tego kaseta maskująca chroni materiał rolety przed brudem i kurzem, gwarantując przy tym łatwe otwieranie okna.

Rolety w kasecie to również względy estetyczne. Za sprawą eleganckiego i subtelnego wyglądu pasują one praktycznie do wszystkich typów okien – drewnianych, wykonanych z PCV czy aluminiowych.

Tego typu rolety sterowane są bardzo łatwo - za pomocą łańcuszka, można więc zatrzymać je w dowolnym momencie i zasłonić okno tylko częściowo. Za sprawą swojej funkcjonalności i estetyki, rolety w kasecie uchodzą za rozwiązanie wręcz idealne.

Rolet w kasetach i ich różnorodne zastosowania

Rolety w kasetach bardzo dobrze chronią przed światłem naturalnym jak i ulicznym, o ile zostanie odpowiednio dobrany ich kolor. Jeśli mają chronić przed intensywnym promieniowaniem słonecznym w upalne dni, wówczas warto postawić na rolety wykonane z jasnych materiałów, mimo że mniej skutecznie blokują światło. Otóż, ciemne tkaniny szybciej się nagrzewają, a przez to więcej oddają ciepła do pomieszczenia.

Jeśli natomiast rolety mają chronić przed inwazyjnym światłem pobliskiej latarni to zdecydowanie powinniśmy wybierać ciemniejsze, nieprzepuszczające światła materiały.

Z kolei białe rolety bez prowadnic mogą nam służyć za ekran projekcyjny w domu lub w sali konferencyjnej.

Artykuł powstał we współpracy z https://sklep.karpol.pl/produkty/kategoria/rolety-w-kasecie