Coraz większą popularność rolet plisowanych nie wzięła się znikąd. Wynika ona z licznych zalet tych praktycznych dekoracji okiennych. Jeśli planujemy zakup rolety, to jak najbardziej warto zainwestować się właśnie plisami. Dlaczego?

Oto powody, dla których warto zdecydować się na rolety plisowane

Rolety plisowane wyróżniają się na tle pozostałych tym, że umożliwiają przesłonięcie dowolnego fragmentu szyby. Można poruszać płynnie materiałem nie tylko od góry na dół, ale też odwrotnie. Jeśli wystąpi taka potrzeba, to tkanina może znaleźć się na samym środku szyby. Znika wobec tego problem z rażącymi promieniami słońca, które utrudniają korzystanie z laptopa czy oglądanie telewizji. Wraz ze zmieniającym się położeniem słońca można dostosować wysokość materiału rolety na oknie. Nie trzeba całkowicie odseparować się od światła z zewnątrz, ale zasłonić tylko wąski fragment szyby, co jest niezwykle praktyczne. Kolejną zaletą będzie możliwość montażu na oknach dachowych raz z prowadnicami. Materiał nie będzie nigdzie odstawał ani podwiewał pod wpływem powietrza. Tkanina w plisach może mieć różny stopień zaciemnienia – od lekko transparentnych do całkowicie zaciemniających typu blackout.

Plisy okienne dostępne są w wielu wariantach, przebierać można w kolorach i wzorach. Można wobec tego mówić o dużym polu do popisu, jeśli chodzi o aranżację wnętrza. Z łatwością dopasujemy roletę do wystroju danego pomieszczenia, nadając mu nowego charakteru. Plisy mogą być demontowane i prane w dowolnym momencie, przez co zawsze wyglądają estetycznie. Zaleca się prać tkaninę ręcznie delikatnym detergentem, po czym pozostawić do całkowitego wyschnięcia przed ponownym montażem. Wyjątkiem są oczywiście rolety wzbogacone o mechanizm elektroniczny, który nie może mieć kontaktu z wodą, co prawdopodobnie skutkowałoby jego uszkodzeniem. Jako że materiał w plisach przylega bezpośrednio do szyby, nic nie prześwituje po bokach i nie przeszkadza na parapecie. Można wobec tego śmiało zagospodarować dostępną na nim przestrzeń – udekorować kwiatami czy innymi ozdobami.

Artykuł powstał we współpracy z https://rolmajster.pl/sklep/rolety