Twoja alkowa może być twym ulubionym pokojem w domu z kilkoma prostymi pomysłami, które dają poczucie większej przestrzeni - nawet jeżeli twój aktualny pokój jest trochę zatłoczony. Przeobraź swoje miejsce do spania w obszar, o którym wiecznie marzyłeś, dzięki tym oszczędzającym miejsce pomysłom.

Dodaj wielozadaniowy stolik nocny
Zamień swój mały stolik nocny, przystosowany jedynie do lampy na małe komódki po obu stronach łóżka. Będą one nie tylko miejscem na lampkę nocną, zegarek, okulary lub telefon komórkowy, ale możesz dodatkowo zagospodarować szuflady na skarpety, bieliznę, krawaty, czy inne elementy garderoby, dzięki czemu możesz zminimalizować wielkość komody oraz zaprowadzić porządek w szafie. Dołóż lustra za lampkami nocnymi, żeby wykreować iluzję przestrzeni, przez odbicie światła i rozjaśnienie przestrzeni.

Idź pod łóżko
Rozgardiasz to nieprzyjaciel otwartych przestrzeni, dlatego skombinuj parę podłużnych, zakrywanych pudełek do przechowywania pod łóżkiem obuwia, odzieży, bądź innych nie używanych na codzień rzeczy. Ukryj je i zapomnij o nich, póki nie będziesz zmuszony ich wyciągnąć - i naraz są bez trudu dostępne, ale nie zagracają pomieszczenia.

Skorzystaj z szaf w mieszkaniu
Większość szaf w holu jak również przedpokoju to wyjątkowo niespożytkowane pomieszczenia. Za płaszczami czy kurtkami schowaj nieczęsto używane sukienki czy garnitury w specjalnych torbach na odzież. To miejsce do przechowywania oficjalnych sukienek, smokingów, garniturów na rozmowy o pracę - wszystko, czego nie wykorzystujesz częściej niż raz czy dwa razy w ciągu roku.

Wybierz takie same lub zbliżone kolory
Prostą wizualną sztuczką powiększającą pomieszczenie jest zharmonizowanie zasłon do koloru ścian i akcentujących meble. Jeśli masz małe akcenty, jak na przykład krzesła, ramy czy też lampy, znajdź kolor farby, który jest jaśniejszy, ciemniejszy bądź bardziej metaliczny i pokryj je, ażeby współgrały. Przykładowo krzesło podkreślone w kolorze różanego złota subtelnie uderzy o ciepłe karmelowe ściany i okna.